Kapitan zostaje. Wrona: „Będziemy chcieli walczyć o najwyższe trofea”

Doświadczony środkowy i kapitan Vervy Warszawa Orlen Paliwa, Andrzej Wrona, zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem. Nowa umowa zawodnika obowiązywała będzie do 2024 roku.

Andrzej Wrona pierwsze lata swojej kariery spędził w stolicy Polski, reprezentując kolejno KS Metro Warszawa oraz SKF Legię Warszawa. W 2007 roku środkowy przeniósł się do AZS-u Częstochowa, gdzie grał trzy lata. Kolejne trzy sezony kapitan Vervy Warszawa Orlen Paliwa spędził w Bydgoszczy, skąd przeniósł się do PGE Skry Bełchatów. W 2016 roku Andrzej Wrona zdecydował się na powrót do stolicy, gdzie wraz z warszawskim zespołem z powodzeniem walczy o medale PlusLigi. Środkowy postanowił przedłużyć swój kontrakt z Vervą Warszawa Orlen Paliwa i do 2024 roku będzie bronił barw właśnie tego zespołu. „Warszawa jest dla mnie czymś więcej niż tylko przystankiem na mojej sportowej drodze. To mój dom. Mam tu rodzinę, przyjaciół i znajomych. Co ważne: niedługo zostanę ojcem i chciałbym, aby pierwsze lata moja córka spędziła w Warszawie. I żeby moja żona czuła się komfortowo, mając pomoc od bliskich. Względy sportowe oczywiście również były bardzo ważne. Jestem kapitanem tego zespołu i tak łatwo się mnie nie pozbędziecie. Cieszę się, że przez kolejne sezony będę bronił barw drużyny ze stolicy” – zapewnił Wrona, który wraz z klubem nadal będzie chciał walczy o najwyższe cele zarówno w PlusLidze, jak i na europejskich parkietach: „Poza mistrzostwem i Pucharem Polski chciałbym wywalczyć wreszcie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do trzech razy sztuka”. Przypomnijmy, że środkowy wraz ze swoim zespołem w ostatnich latach wywalczył srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju.

Trwa budowa zespołu

Do tej pory do klubu z Warszawy dołączył kanadyjski rozgrywający Jay Blankenau oraz serbski atakujący Dušan Petković, a Michał Kozłowski i Jan Król pożegnali się z zespołem. Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie umowy jest z kolei Andrzej Wrona.

Źródło: vervawarszawa.pl/informacja własna