Dziewiętnastu zawodników pojedzie do Rimini. Huber dołączy do kadry

Vital Heynen zdecydował, że do kadry na Siatkarską Ligę Narodów dołączy Norbert Huber, który będzie dziewiętnastym zawodnikiem reprezentacji Polski powołanym na te zawody.

Odrzuceni

Podczas pierwszej selekcji jakiej dokonał szkoleniowiec reprezentacji Polski w gronie zawodników, którzy nie polecą do Rimini znajdowali się mistrzowie świata z 2018 roku Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Dawid Konarski oraz Jakub Popiwczak, Marcin Komenda i Norbert Huber. Ten ostatni, jak okazało się dzisiaj, poleci jednak wraz z kadrą narodową do Włoch. Aby środkowy mógł znaleźć się w szeregach drużyny doszło do pomniejszenia sztabu szkoleniowego, gdyż drużyny biorące udział w rywalizacji mogą liczyć maksymalnie 25 osób. Oznacza to, że do Rimini nie poleci statystyk, Robert Kaźmierczak.

Start niebawem

Rywalizację we włoskim Rimini Polacy zainaugurują spotkaniem z gospodarzami, które rozegrane zostanie 28 maja o godz. 19:30. Kolejnego dnia czeka ich starcie z Serbią, a pierwszy weekend zmagań zakończą spotkaniem ze Słowenią.  W pierwszym tygodniu czerwca Polacy zmierzają się z Australią, dzień później z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a drugi tydzień rywalizacji zamkną spotkaniem z Rosją. W kolejnym etapie zagrają kolejno z  Bułgarią, Holandią oraz Brazylią ( 9-11 czerwca), natomiast w dniach 15-17 czerwca czekają ich spotkania z reprezentacją Kanady, Japonii oraz Niemiec. Ostatni etap rywalizacji otworzą meczem z Argentyną 21, aby później zmierzyć się kolejno z Francją.  W dniach 26-27 czerwca przewidziana jest natomiast walka o medale.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów 2021

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Norbert Huber

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener
Sebastian Pawlik – asystent trenera
Wojciech Bańbuła – trener przygotowania fizycznego
Paweł Brandt – fizjoterapeuta
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Elżbieta Poznar – kierownik reprezentacji

Źródło: http://www.pzps.pl