Paweł Rusek trenerem Curpum Lubin

Przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpoczęli również włodarze Cuprum Lubin, którzy poinformowali, że stanowisko pierwszego trenera zespołu obejmie Paweł Rusek. Były siatkarz w minionym sezonie pełnił funkcję asystenta Marcelo Fronckowiaka, a teraz samodzielnie będzie walczył z lubinianami na plusligowych boiskach.

Paweł Rusek to niezwykle doświadczony siatkarz, który po zakończeniu sezonu 2019/2020 podjął decyzję o zakończeniu kariery. Były libero ma na swoim koncie trzy wicemistrzostwa Polski oraz dwa brązowe medale rozgrywek, a także srebro Klubowych Mistrzostw Świata, Puchar Polski i Puchar Challanege. W trakcie swojej kariery Paweł Rusek grał w takich zespołach jak Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin, Trefl Gdańsk czy Asseco Resovii Rzeszów. Po zakończeniu kariery zawodniczej Paweł Rusek zdecydował się pozostać przy siatkówce i po latach wrócił na Dolny Śląsk, gdzie objął stanowisko drugiego szkoleniowca Cuprum Lubin. Pod okiem Marcelo Fronckowiaka Paweł Rusek doskonalił swój warsztat trenerski, a po odejściu Brazylijczyka włodarze klubu zdecydowali się powierzyć stery właśnie Pawłowi Ruskowi. „Jesteśmy bardzo dumni, że kolejny zawodnik po zakończeniu kariery otrzymuje szansę poprowadzenia klubu plusligowego. Wierzymy, że Paweł Rusek jest wspaniałym i perspektywicznym wyborem. To trener, który potrafi pracować z zawodnikami i rozumie ich potrzeby” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. Paweł Rusek miał już okazję samodzielnie poprowadzić drużynę podczas zeszłorocznego Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jednak teraz na nowego trenera czekają większe wyzwania, a celem będzie poprawa ostatniego wyniku.

Jak do tej pory włodarze Cuprum Lubin informowali o zakończeniu współpracy z Szymonem Jakubiszakiem oraz Bartłomiejem Zawalskim. Na razie nie wiadomo którzy siatkarze również opuszczą szeregi zespołu, ani jacy zawodnicy ostatecznie będą stanowić o sile lubińskiej drużyny. Włodarze klubu, wraz z nowym szkoleniowcem, chcą jednak zbudować zespół, który będzie nawiązywał walkę z każdym rywalem. O wszystkich zmianach kadrowych w Lubinie będziemy informować na bieżąco.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne