Kolejny rok Kamila Semeniuka w Kędzierzynie-Koźlu

Włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle regularnie odsłaniają karty przed rozgrywkami 2021/2022, a kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się pozostać na Opolszczyźnie jest Kamil Semeniuk. Przyjmujący ma za sobą niezwykle udany sezon i swoją przygodę z siatkówką będzie kontynuował w Kędzierzynie-Koźlu.

Kamil Semeniuk to wychowanek Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który wraz z młodzieżowymi drużynami wywalczył srebro i brąz Młodej Ligi. Przyjmujący pokazywał się z dobrej strony co skutkowało decyzją o włączeniu go do seniorskiego zespołu, gdzie początkowo na boisku pojawiał się zadaniowo. Przełomowy w rozwoju Kamila Semeniuka wydaje się sezon 2018/2019, kiedy to na zasadach wypożyczenia występował w Aluron CMC Warcie Zawiercie, gdzie był jednym z filarów zespołu. W 2019 roku przyjmujący wrócił do Kędzierzyna-Koźla, a swoją ciężką pracą wywalczył miejsce w podstawowym składzie. Kamil Semeniuk zakończony niedawno sezon może zaliczyć do niezwykle udanych, będąc mocnym punktem swojego zespołu zawodnik wystąpił w trzydziestu dwóch meczach PlusLigi, zdobywając w krajowych rozgrywkach czterysta sześćdziesiąt cztery punkty. Nie bez znaczenia pozostawała również postawa Kamila Semeniuka w Lidze Mistrzów, gdzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnęła po złoty medal. Przyjmujący, choć był łączony z innymi klubami, ostatecznie w rozgrywkach 2021/2022 w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy kędzierzyńskiego zespołu. „Klub jest jednym z lepiej zorganizowanych, nie tylko w PlusLidze ale i na świecie: klubem zarządzają odpowiedni ludzie, w sztabie szkoleniowym mamy prawdziwych fachowców czy to mówimy o trenerach,  trenerze od przygotowania fizycznego czy fizjoterapeutach – wszystko jest idealnie poukładane. Dlatego nic tylko pozostaje cieszyć mi się  tego, że mogę grać w siatkówkę w takich warunkach, dodatkowo jestem w moim rodzinnym mieście, co jest dodatkowym plusem. Nie ukrywam, że fakt, że mogę reprezentować moje miasto w zmaganiach krajowych i na arenie międzynarodowej, kiedy mówimy o rozgrywkach Ligi Mistrzów, ma również aspekt sentymentalny. Jak wiemy to prestiżowe rozgrywki i myślę, że każdy zawodnik chce w nich występować. Dlatego też związując się z ZAKSĄ na dłużej, wiedziałem, że przed nami europejskie puchary na tym najwyższym poziomie i to też skłoniło mnie, aby zostać tutaj” – powiedział Kamil Semeniuk. Zanim jednak przyjmujący wróci na Opolszczyznę, wraz z reprezentacją Polski weźmie udział w Lidze Narodów, która rozpocznie się 28 maja we włoskim Rimini, tym samym przyjmujący pozostaje w składzie, który będzie walczył o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie.

Kilka dni temu z klubem pożegnał się Nikola Grbić, który w przyszłym sezonie poprowadził Sir Safety Conand Perugię, a następca Serba nie jest jeszcze znany. Włodarze klubu dołożą jednak wszelkich starań by znaleźć wartościowego szkoleniowca oraz zbudować drużynę, walczącą o najwyższe cele na plusligowych oraz europejskich parkietach. Niewiadomych w składzie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest co raz mniej. Swoje kontrakty przedłużyli już Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Kluth, Korneliusz Banach, Krzysztof Rejno oraz David Smith.

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne