Nikola Grbić oficjalnie trenerem Perugii

O ewentualnym transferze Nikoli Grbicia do Sir Safety Conand Perugii mówiło się już od kilku tygodni, a teraz oficjalnie te doniesienia potwierdzili włodarze klubu. Serbski szkoleniowiec wraca do Perugii po sześciu latach przerwy, ponieważ to właśnie tam Nikola Grbić debiutował jako trener.

Jeszcze przed turniejem finałowym Ligi Mistrzów pojawiły się informacje o możliwości odejścia Nikoli Grbicia z Kędzierzyna-Koźla, które w ostatnich dniach zyskały potwierdzenie w rzeczywistości. Jak poinformowali włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontrakt Serba został rozwiązany za porozumieniem stron, a powodem były sprawy osobiste szkoleniowca. Natomiast oficjalnie poznaliśmy już nowego pracodawcę Nikoli Grbicia, który w przyszłym sezonie poprowadzi Sir Safety Conand Perugię. „Zawsze myślałem, że pewnego dnia chciałbym wrócić do Perugii, gdzie miałem pierwszą szansę trenować. Teraz oczywiście Perugia stała się czołowym klubem, jednym z pierwszych na świecie pod względem budżetu, organizacji, fanów i wszystkiego innego. Również w tych poprzednich latach miałem pewne kontakty, ale nigdy nie było odpowiednich warunków. W tym roku warunki były dobre i bardzo się cieszę, że mogę powrócić, aby po raz pierwszy spróbować wygrać we Włoszech i po raz pierwszy z Perugią” – powiedział Nikola Grbić.

Nikola Grbić był niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który w swoim dorobku ma medale najważniejszych siatkarskich turniejów takich jak medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich. Po zakończeniu kariery były rozgrywający zdecydował się pozostać przy siatkówce i rozpoczął przygodę na ławce trenerskiej, debiutując w roli szkoleniowca w sezonie 2014/2015 jako trener Sir Safety Conand Perugii. Jednak w 2015 roku Nikola Grbić objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Serbii i cały swój czas poświęcił na pracę z drużyną narodową, sięgając po medale Ligi Światowej oraz brąz Mistrzostw Europy w 2017 roku. W przeszłości Nikola Grbić współpracował jeszcze z Calzedonią Werona, a w 2019 roku przeniósł się do Polski – obejmując stery Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pod wodzą Serba kędzierzynianie wywalczyli dwa Superpuchary oraz Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju, a kilkanaście dni temu sięgnęli po złoty medali Ligi Mistrzów. Pozyskanie tak doświadczonego trenera było dla włodarzy włoskiego zespołu niezwykle ważne w kontekście walki o najwyższe cele, zarówno w rozgrywkach krajowych jak i na europejskich parkietach. „Ambicje Perugii zawsze były wysokie, teraz oczywiście jakość zawodników w składzie sprawia, że ​​te ambicje są jeszcze wyższe, ponieważ kiedy silna drużyna szuka cię i chce cię, to oczywiście oczekuje osiągnięcia wyników. Od zawsze żyłem z presją, przyzwyczaiłem się do presji, wiem, że będzie i to mnie pobudza. Wtedy jednak moje zadanie, personel i chłopcy będą musieli skoncentrować się na ciężkiej pracy na siłowni i na boisku, bo to w końcu będzie miało znaczenie” – dodaje Nikola Grbić.

Źródło: sirsafetyperugia.it/opracowanie własne