Mistrz Europy Jurajskim Rycerzem!

Najlepszy zawodnik ostatnich mistrzostw Europy, Uroš Kovačević, oficjalnie zasilił szeregi Aluron CMC Warty Zawiercie. Serb na Jurę Krakowsko-Częstochowską przenosi się z Chin, gdzie reprezentował barwy Beijing Volleyball. Z zawierciańskim klubem związał się rocznym kontraktem.

Utytułowany przyjmujący

Uroš Kovačević to wielokrotny reprezentant Serbii, który na siatkarskich parkietach zadebiutował w sezonie 2003/2004 jako zawodnik OK Ribnica Kraljevo. W rodzimej lidzie przyjmujący spędził siedem lat i w tym czasie sięgnął po wicemistrzostwo Serbii. W 2010 roku Uroš Kovačević zdecydował się na zmianę klubu, a jak się okazało, również ligi. Dołączając do ACH Volley Lublany, z którą dwukrotnie zdobywał złoty medal Mistrzostw Słowenii oraz Puchar Słowenii, a także mistrzostwo i wicemistrzostwo MEVZA. Jeszcze w trakcie trwania sezonu 2012/2013 serbski przyjmujący przeniósł się do Włoch, gdzie najpierw reprezentował barwy drużyny z Modeny, zapisując na swoim koncie wicemistrzostwo Włoch oraz puchar kraju, a w latach 2015-2017 Uroš Kovačević związany był z Calzedonią Werona, w barwach której wywalczył Puchar Challenge. Serb próbował swoich sił w lidze katarskiej, a sezon 2017/2018 rozpoczął jako zawodnik Trentino Volley. W ciągu trzech sezonów Uroš Kovačević był mocnym punktem drużyny, która sięgnęła po Klubowe Mistrzostwo Świata oraz Puchar CEV. Ostatnie rozgrywki złoty medalista ostatnich Mistrzostw Europy spędził w Chinach, gdzie wraz z Beijing Volleyball wywalczył mistrzostwo kraju. Teraz Serb zdecydował się na zasilenie jednego z plusligowych zespołów, i choć w ostatnich miesiącach łączony był z kilkoma drużynami, to ostatecznie związał się rocznym kontraktem z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. „Postanowiłem dołączyć do Aluron CMC Warty ze względu na prezesa, Igora i kibiców. Jest to świetny klub i wierzę, że możemy w nadchodzącym sezonie osiągnąć wielkie sukcesy” – mówi Uroš Kovačević.

Uroš Kovačević to kolejny zawodnik, który zdecydował się dołączyć do Jurajskich Rycerzy. Zanim jednak przyjmujący rozpocznie pracę pod okiem Igora Kolakovicia wraz z reprezentacją Serbii przystąpi do Ligi Narodów oraz obrony wywalczonego przed dwoma laty mistrzostwa Europy. „Był bardzo utalentowanym chłopakiem, bardzo szybko się rozwijał i już po pierwszym sezonie w ACH Volley zaczął być czołowym zawodnikiem tego klubu. Można powiedzieć, że od początku jego drogi z siatkówką byłem przy nim lub, patrząc z drugiej strony, to on był ze mną. Jestem pewny, że fani w Zawierciu i całej Polsce będą mogli cieszyć się jego siatkarskimi umiejętnościami. On nie jest zwykłym zawodnikiem, dla mnie jest artystą. Gra w inny sposób, niż pozostali, więc jestem pewien, że to będzie atrakcyjne dla wszystkich widzów oraz kibiców i jestem bardzo szczęśliwy, że Uroš dołączy do nas w następnym sezonie” – mówi, o nowym zawodniku Aluron CMC, Igor Kolaković, który już w przeszłości pracował z przyjmującym.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne