Jay Blankenau rozgrywającym warszawskiej drużyny

Włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa poinformowali o podpisaniu kontraktu z rozgrywającym, który w składzie zastąpi Michała Kozłowskiego. Nowym zawodnikiem warszawskiej drużyny został Kanadyjczyk – Jay Blankenau. Do Polski rozgrywający przenosi się z tureckiego Arkasu Spor Izmir.

Jay Blankenau przygodę z siatkówkę rozpoczynał jako zawodnik drużyny z Uniwersytetu w Calgary, lecz w 2013 roku rozgrywający zdecydował się spróbować swoich sił w Europie. Pierwszym europejskim klubem siatkarza był grecki MAS Niki Aiginiou. Ponad to Jay Blankenau zbierał doświadczenie grając na palkietach holenderskich – Abiant Lycurgus, dwa razy sięgając po Puchar Holandii oraz niemieckich – SWD powervolleys Düren, by przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 przenieść się do belgijskiego Noliko Maaseik, gdzie dwukrotnie rozgrywający sięgnął po mistrzostwo kraju. Ostatnie dwa lata Jay Blankenau spędził w tureckim Arkasie Spor Izmir, gdzie miał szansę na rozwijanie swoich umiejętności, co zwróciło uwagę Andrei Anasiasiego, który zdecydował się ściągnąć Kanadyjczyka do Warszawy. „Wybór padł na Jay’a Blankenau, którego obserwowałem już od jakiegoś czasu. Jay ma bardzo dobrą technikę, a w ostatnich dwóch sezonach w Arkasie Spor Izmir zrobił duże postępy. Cieszę się, że dołącza do VERVY. Będę miał do dyspozycji dwóch bardzo dobrych rozgrywających, którzy mogą się świetnie się uzupełnią” – powiedział trener Andrea Anastasi.

Radości z dołączenia do VERVY Warszawa Orlen Paliwa nie kryje również sam Jay Blankenau, który o miejśce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Ángelem Trinidadem de Haro. „Bardzo się cieszę, że stałem się właśnie częścią zespołu z Warszawy. To dla mnie duże wyzwanie. Nie mogę już doczekać się spotkania z nowymi kolegami i walki u ich boku o medale, zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów” – powiedział Jay Blankenau. Rozgrywający to drugi zawodnik, który dołączył do warszawskiej drużyny, ponieważ wcześniej kontrakt z VERVĄ Warszawa podpisał Dusan Petković, a wszystkie zmiany kadrowe mają pozwolić zespołowi utrzymywać się w plusligowej czołówce.

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne