Michał Filip zagra w lidze tureckiej

Michcał Filip w nadchodzących rozgrywkach ligowych występował będzie w tureckim Yeni Kızıltepe Spor Kulübü. Sezon 2021/2022 będzie dla zespołu debiutanckim w najwyższej klasie rozgrywkowej w Turcji. Do Turcji atakujący przenosi się ze Stali Nysa.

Michał Filip to jeden w wychowanków AKS-u Rzeszów, gdzie wraz z młodzieżowymi drużynami sięgał po brązowy medal Młodej Ligi oraz srebro i brąz mistrzostw Polski juniorów. W latach 2014-2017 atakujący występował w ówczesnym AZS-ie Politechnice Warszawskiej. Zdobyte w Warszawie doświadczenie Michał Filip przeniósł do Cerradu Enei Czarnych Radom, gdzie z czasem stał się podstawowym ogniwem zespołu. Jeszcze w trakcie sezonu 2019/2020 Michał Filip zmienił jednak klub i dołączył do, walczącej wówczas o utrzymanie się w PlusLidze, BKS Visły Bydgoszcz. Ostatecznie bydgoszczanie musieli pożegnać się z siatkarską ekstraklasą, a Michał Filip wziął udział w drafcie do ligi koreańskiej. Choć atakujący otrzymał kontrakt, to po kilku treningach z zespołem został on rozwiązany, a zawodnik wrócił do Polski. Ostatecznie Michał Filip związał się ze Stalą Nysa, gdzie rozegrał dwadzieścia pięć meczów i zdobył przy tym sto dziewięćdziesiąt jeden punktów, choć w drugiej części sezonu atakujący częściej pojawiał się na krótkie zadaniowe zmiany.

Stal Nysa ostatecznie zajęła trzynaste miejsce w kwalifikacji, a Michał Filip postanowił zmienić drużynę. Jak się okazało atakujący zmienia nie tylko zespół, ale również ligę i w sezonie 2021/2022 zagra w Turcji. Polak zasili szeregi Yeni Kızıltepe Spor Kulübü, czyli tureckiego beniaminka.

Źródło: Informacja własna