Kolejny zawodnik zostaje w Kędzierzynie-Koźlu

Włodarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już od jakiegoś czasu odsłaniają kolejne karty przed sezonem 2021/2022. Dziś dotarła do nas informacja o przedłużeniu kontraktu przez Łukasza Kaczmarka, który z klubem z Opolszczyzny związany jest od 2018 roku i jest jednym z filarów drużyny, która na początku maja wywalczyła złoto Ligi Mistrzów.

Łukasz Kaczmarek pierwsze kroki na ligowych parkietach stawiał jako zawodnik, grającej na zapleczu PlusLigi, Victorii Wałbrzych, z którą w sezonie 2014/2015 wywalczył mistrzostwo I Ligi. Dobra postawa młodego atakującego została dostrzeżona przez włodarzy Cuprum Lubin, skąd w 2018 roku, po trzech latach, przeniósł się do Kędzierzyna-Koźla. W barwach jednej z najmocniejszych drużyn PlusLigi Łukasz Kaczmarek powiększał swoje umiejętności i szybko stał się jedną z pierwszoplanowych postaci. Z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 27- letni atakujący osiągał największe sukcesy. Podczas sezonów gry w Kędzierzynie-Koźlu Łukasz Kaczmarek dwukrotnie sięgał po Superpuchar Polski (2019, 2020), dwukrotnie po Puchar Polski (2019, 2021), tytuł mistrza (2019) i wicemistrza Polski (2021) oraz złoto elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów (2021). Najbliższy sezon będzie czwartym, jaki atakujący spędzi w Kędzierzynie-Koźlu, jak sam przyznał argumentów przemawiających za pozostaniem w klubie było sporo. „Najbliższy sezon będzie czwartym, jaki nasz atakujący spędzi w Kędzierzynie-Koźlu, jak sam przyznał argumentów przemawiających za pozostaniem w ZAKSIE było sporo. Ten klub od zespołu, przez sztab, prezesa po organizację w klubie – pokazuje, że jesteśmy jedną wielką rodziną, która wspólnie pracuje na każdy sukces. Dlatego też czuję się tutaj świetnie, niczego nam tutaj nie brakuje. Nie bez znaczenia jest dla mnie to, co wielokrotnie podkreślałem i co będę powtarzał chyba o końca mojej przygody z siatkówką, a więc fakt, jak ZAKSA zachowała się w stosunku do mnie w najtrudniejszym dla mnie momencie, tj. kiedy stałem na krawędzi  i nie było pewności, czy będę mógł kontynuować swoją siatkarską karierę. To właśnie tutaj podano mi pomocną dłoń, wykazano się profesjonalizmem i dobrym sercem” – dodał 27-letni zawodnik.

Łukasz Kaczmarek to kolejny gracz, który w przyszłym sezonie w dalszym ciągu będzie walczył z ekipą z Kędzierzyna-Koźla o najwyższe cele. Wcześniej kontrakty z zespołem przedłużyli Aleksander Śliwka, Krzysztof Rejno, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, a także David Smith.

Źródło: http://www.zaksa.pl / opracowanie własne