Vital Heynen ogłosił skład na Ligę Narodów

Reprezentacja Polski na dobre rozpoczęła już sezon kadrowy, gdzie najważniejszym turniejem będą Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jednak za nim biało-czerwoni polecą do Japonii czekają na nich zmagania w Lidze Narodów, gdzie o sile naszej drużyny będzie stanowić osiemnastu zawodników.

Powołania na tegoroczny sezon reprezentacyjny przyniosły wiele emocji, ponieważ już za kilka tygodni biało – czerwoni powalczą o najcenniejszy dla każdego sportowca medal – medal Igrzysk Olimpijskich. W ciągu ostatnich lat polska reprezentacja rośnie w siłę, a każdy z zawodników wnosi do niej wiele dobrego co powoduje, że lista nazwisk siatkarzy widzianych w narodowych barwach jest co raz dłuższa. Jednak w tak specyficznym sezonie, który rozgrywany jest w trakcie globalnej pandemii wirusa SARS-CoV-2 pierwsze powołania Vitala Heynena nie zaskoczyły, a na liście dwudziestu pięciu zawodników znalazł się tylko jeden debiutant – Kamil Semeniuk.

Teraz Belg dokonał już wyboru osiemnastu zawodników, którzy 28 maja, meczem z Włochami, rozpoczną zmagania w Lidze Narodów, która rozegrana zostanie we włoskim Rimini, a zespoły stworzą „bezpieczną bańkę”. W składzie na pierwszy turniej międzynarodowy zabrakło takich zawodników jak Dawid Konarski, Bartosz Kwolek czy Artur Szalpuk, natomiast szansę na kolejne doświadczenia dostali Tomasz Fornal czy Kamil Semeniuk. Jak mówi sam Vital Heynen wpływ na wybór konkretnych zawodników miało wiele czynników. „Po długich dyskusjach ze sztabem, czując atmosferę drużyny na którą składa się wiele elementów takich jak: kondycja fizyczna, praca na treningach i potencjach zawodników wybrałem osiemnastu zawodników na Ligę Narodów” – powiedział Vital Heynen, który właśnie z tej grupy zawodników za kilka tygodni dokona ostatecznego wybory siatkarzy, którzy polecą na Igrzyska Olimpijskie.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów 2021

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener
Sebastian Pawlik – asystent trenera
Wojciech Bańbuła – trener przygotowania fizycznego
Robert Kaźmierczak – statystyk
Paweł Brandt – fizjoterapeuta
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Elżbieta Poznar – kierownik reprezentacji

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne