Dušan Petković atakującym Vervy Warszawa Orlen Paliwa

Władze Vervy Warszawa Orlen Paliwa poinformowały, że w sezonie 2021/2022 szeregi zespołu zasili Dušan Petković. Serbski atakujący do Warszawy przenosi się po dwóch sezonach spędzonych w ekipie PGE Skry Bełchatów.

Nadal w Polsce

Dušan Petković na swoim koncie ma występy łącznie w pięciu ligach. W swoim dorobku medalowym zgromadził cztery złote i jeden brązowy krążek mistrzostw Serbii – jeden złoty z ekipą Radnicki Kragujevac, pozostałe z zespołem Crvena Zvezda Belgrad. Ponadto z drużyną z Belgradu trzy razy sięgnął po Puchar i Superpuchar Serbii. Po wyjeździe do Francji natomiast razem z zespołem AS Cannes VB zdobył brązowy medal mistrzostw kraju. Następnymi przystankami w karierze Serba był katarski Ar-Rajjan SC, a także włoski Argos Volley Sora. Po dwóch latach we Włoszech postanowił spróbować swoich sił w Polsce i w sezonie 2019/2020 dołączył do zespołu PGE Skry Bełchatów. Z drużyną z Bełchatowa w sezonie 2020//2021 awansował do półfinału mistrzostw Polski, jednak w nim bełchatowianie ulegli ekipie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zaś w rywalizacji o brązowy medal przegrali z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Serbski atakujący postanowił zmienić barwy klubowe i od przyszłego sezonu będzie występował właśnie w warszawskiej drużynie.

Nowy rozdział

Zespół Vervy Warszawa Orlen Paliwa po zakończeniu rozgrywek 2020/2021 na trzecim miejscu w kolejnym sezonie ponownie będzie walczyła o najwyższe cele. Pozyskanie Dušana Petkovicia ma im zaś pomóc w realizacji założeń. „Bardzo dobrze radzi sobie na wysokich piłkach, a jego niewątpliwym atutem jest zagrywka, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze podczas meczów o brązowe medale PlusLigi” – mówił trener Andrea Anastasi, nie ukrywając zadowolenia z transferu serbskiego siatkarza.

Źródło: http://www.vervawarszawa.pl / opracowanie własne