Matthew Anderson nowym zawodnikiem włoskiej Perugii

Karuzela transferowa dotarła również do Włoch, gdzie włodarze Sir Safety Conad Perugii poinformowali, że umowę z klubem podpisał Matthew Andersona. Amerykański siatkarz wraca do Włoch po rocznym pobycie w chińskim Fudan University Shanghai.

Włodarze Sir Safety Conad Perugii nie kryją swoich ambicji dotyczących walki o najwyższe trofea zarówno na rodzimych parkietach jak i w rozgrywkach europejskich. Po zakończeniu sezonu 2020/2021 dojdzie do kilku znaczących zmian, które mają umocnić pozycję zespołu. Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się dołączyć do drużyny jest Matthew Anderson. Amerykanin pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzimej lidze, gdzie związany był z Penn State Nittany Lions, jednak w 2008 roku zawodnik podjął decyzję o opuszczeniu kraju i dołączył do koreańskiego Hyundai Capital Skywalkers. W Korei Południowej Matthewu Anderson spędził dwa lata po których zdecydował się spróbować swoich sił we włoskiej Serie A. W tamtym okresie Amerykanin reprezentował barwy Tonno Callipo Vibo Valentia oraz drużyny z Modeny. Największe sukcesy w klubowej siatkówce Matthew Anderson odnosił jednak na rosyjskich parkietach, gdzie w latach 2012-2019 stanowił o sile Zenitu Kazań. W swoim dorobku Matthew Anderson ma złoty oraz dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata, pięć mistrzostw, wicemistrzostwo oraz brąz krajowych rozgrywek, a także po pięć Pucharów oraz Superpucharów Rosji. Wraz z Zenitem Kazań Amerykanin czterokrotnie wygrywał również Ligę Mistrzów dokładając srebrny i brązowy medal tych rozgrywek. Po siedmioletniej przygodzie w Rosji Matthew Anderson powrócił do Modeny, a ostatni rok spędził w lidze chińskiej. W sezonie 2021/2022 Amerykanin po raz kolejny wróci do włoskiej Serie A, gdzie związał się kontraktem z Sir Safety Conad Perugią. „Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do Włoch, aby kontynuować karierę i robić to w Perugii, klubie, w którym jest świetne środowisko dla mnie i mojej rodziny oraz z dużą grupą fanów podążających za zespołem. Perugia to zespół, który ma ważne cele, zgodne z moimi osobistymi celami, którymi jest walka o zwycięstwo w Scudetto, a także w Lidze Mistrzów. Dlatego uważam, że Perugia jest dla mnie właściwym rozwiązaniem” – Matthew Anderson, który po raz kolejny zagra w jednej drużynie z Wilfredo Leonem.

Włodarze klubu z Perugii w zakontraktowaniu Matthew Andersona pokładają duże nadzieje, jednak za nim zawodnik przyleci do Włoch, weźmie udział w sezonie reprezentacyjnym, gdzie amerykańska drużyna narodowa będzie bronić brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich oraz srebrnego medalu Ligi Narodów.

Źródło: sirsafetyperugia.it/opracowanie własne