Aleksandar Atanasijević wraca do PGE Skry Bełchatów!

Wielki powrót stał się faktem! Władze PGE Skry Bełchatów oficjalnie poinformowały o tym, że w przyszłym sezonie w szeregach zespołu zagra Aleksandar Atanasijević, dla którego będzie to druga styczność z PlusLigą. Serbski atakujący wraca do Polski po ośmiu sezonach spędzonych we włoskim Sir Safety Perugia.

Powrót z pokaźnym dorobkiem sportowym

Aleksandar Atanasijević jest zdecydowanie jednym z bardziej utytułowanych siatkarzy. Razem z reprezentacją Serbii wywalczył m.in dwa tytuły Mistrza Europy (2011 i 2019), a także dwa brązowe medale tej imprezy (2013 i 2017). Pierwsze medale w karierze klubowej, brązowy i złoty, zdobył już z zespołem Partizan Belgrad, w którym występował w latach 2009-2011. Pierwszym zagranicznym klubem siatkarza była PGE Skra Bełchatów (2011-2013), z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski (2012), Puchar Polski (2012), Superpuchar Polski (2012), brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata (2012), a także srebrny medal rozgrywek Ligi Mistrzów (2012). Następnym przystankiem w karierze serbskiego siatkarza była występująca w Serie A Sir Safety Perugia. Razem z włoskim zespołem wywalczył mistrzostwo Włoch (2018), trzykrotnie wicemistrzostwo Włoch (2014,2016, 2019), brązowy medal mistrzostw kraju (2017), dwukrotnie Puchar Włoch (2018,2019), trzykrotnie Superpuchar Włoch (2017,2019, 2020), a także brązowy medal rozgrywek Ligi Mistrzów.

W sezonie 2021/2022 ponownie zobaczymy serbskiego atakującego w barwach PGE Skry Bełchatów. „Z Bełchatowem mam wiele wspaniałych wspomnień. Kiedy widziałem kibiców PGE Skry, to myślałem, że fajnie byłoby wrócić, ale miałem też świetny czas we Włoszech. Wiedziałem jednak, że prędzej czy później wrócę do Polski. Wiem też, jaką pracę wykonują wszyscy ludzie z klubu, by odnosić sukcesy. Chcę być tego częścią. Teraz dużo zależy ode mnie, bo muszę dać swoje maksimum, by wygrywać. Myślę, że mamy naprawdę dobrą drużynę. Damy z siebie wszystko, będziemy zwyciężać i pisać kolejną piękną historię” – komentował swój powrót Aleksandar Atanasijević. W samych superlatywach o atakującym wypowiadał się także prezes klubu, Konrad Piechocki, który nie krył radości z wyboru przez siatkarza właśnie oferty z Bełchatowa: „Rynek transferowy niespodziewanie otworzył się również dla niego, postanowił zmienić otoczenie i pomimo że popyt na Aleksa był ogromny, bo przecież jest uważany za jednego z trzech najlepszych atakujących świata, to wybrał naszą ofertę, a warto dodać, że nie była najbardziej atrakcyjna finansowo. Cieszę się, że po kilku latach Aleks wraca do Bełchatowa i wierzę głęboko w to, że będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu”.

Przypomnijmy, że PGE Skra Bełchatów ostatnie rozgrywki PlusLigi zakończyła na czwartym miejscu. W kolejnym sezonie chcą poprawić wynik i ponownie walczyć o jak najwyższe cele, a pomóc ma im w tym właśnie serbski atakujący.

Źródło: http://www.skra.pl / opracowanie własne