Michał Winiarski zostaje w Treflu Gdańsk

Włodarze Trefla Gdańsk poinformowali, że w sezonie 2021/2022 w dalszym ciągu na czele zespołu Gdańskich Lwów będzie stał Michał Winiarski, który podpisał nową, trzyletnią, umowę z klubem. Szkoleniowiec na Pomorze przeniósł się w 2019 roku, a Trefl Gdańsk to pierwsza drużyna, którą Michał Winiarski prowadzi w roli pierwszego trenera.

Michał Winiarski w 2017 roku zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej i szybko został drugim trenerem PGE Skry Bełchatów, gdzie doskonalił swój warsztat trenerski pod okiem Roberto Piazzy. Ostatecznie przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Michał Winiarski otrzymał szansę od włodarzy Trefla Gdańsk na samodzielne poprowadzenie drużyny. W debiutanckim sezonie zespól prowadzony przez byłego reprezentanta Polski sprawił wiele niespodzianek i ostatecznie gdańszczanie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu, a wiele pozytywnych komentarzy budziła postawa zarówno samego trenera jak i całej drużyny. Pozytywne nastawienie oraz zespołowość, w nieco zmienionym składzie, Gdańskie Lwy przeniosły również na rozgrywki 2020/2021. W minionej odsłonie PlusLigi ostatecznie Trefl Gdańsk został sklasyfikowany na szóstym miejscu, a zadowolenie ze wzajemnej współpracy zarówno włodarzy klubu jak i samego Michała Winiarskiego spowodowało, że umowa szkoleniowca została przedłużona do zakończenia sezonu 2023/2024. „Bardzo się cieszę, że dalej będę mógł kontynuować to, co udało nam się stworzyć w Gdańsku do tej pory. Z niektórymi z zawodników w rozgrywkach 2021/2022 będę pracował już trzeci sezon. Odkąd dołączyłem do Trefla czuję się tutaj świetnie, klimat, który panuje w Trójmieście sprawia, że żyje się tutaj po prostu znakomicie. Sam klub jest z kolei świetnie poukładany i choć może nie ma tak wysokiego budżetu, jak czołowe polskie marki, we wszystkich innych aspektach funkcjonuje zgodnie z najwyższymi standardami. Praca tutaj jest więc dla mnie zarówno przyjemnością, jak i dużym wyzwaniem. Mam nadzieję, że długofalowe działania będą nam z roku na rok dostarczać coraz więcej powodów do radości” – mówił Michał Winiarski, który w następnym sezonie również będzie współpracował ze zbudowanym przez siebie sztabem szkoleniowym, który tworzą – asystent Polaka Roberto Rotari, trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, statystyk Dominik Posmyk oraz fizjoterapeuta Piotr Ślugajski.

Stabilizacja i długofalowe budowanie zespołu ma pomóc Teflowi Gdańsk walczyć o największe ligowe trofea. „Michał to kolejny trener, z którym budujemy drużynę długofalowo, co w mojej ocenie ma same zalety. Ostatnio w jednej z rozmów trener powiedział, że ten klub ma duszę. Cieszę się, że mamy szkoleniowca, który idealnie wpisał się w filozofię Trefla Gdańsk i tę duszę także tworzy. Atmosfera, którą Michał potrafi wykreować w drużynie, team spirit, który widać na boisku i który przekłada się na wyniki są doceniane w całej siatkarskiej Polsce. Wierzę, że przed nami kolejne bardzo dobre sezony” – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski. Wiadomo już, że w zespole dojdzie do kilku zmian, lecz wciąż ważne kontrakty mają Łukasz Kozub, Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz.

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne