Nowa umowa Bartłomieja Krulickiego i Timo Tammemy

Włodarze Asseco Resovii Rzeszów na dobre rozpoczęli prezentacje składu, który w sezonie 2021/2022 będzie walczył na plusligowych parkietach. Kolejnymi zawodnikami, którzy zdecydowali się na przedłużenie umowy z rzeszowskim klubem są środkowi – Bartłomiej Krulicki oraz Timo Tammemaa, a nowe umowy zostały podpisane do zakończenia sezonu 2022/2023.

Bartłomiej Krulicki to wychowanek Norwida Częstochowa, który w seniorskiej siatkówce zadebiutował jako zawodnik KS Milicz. W sezonie 2014/2015 środkowy stanowił o sile pierwszoligowego zespołu z Wałbrzycha, skąd po roku trafił do BBTS-u Bielska-Białej. Natomiast w 2016 roku Bartłomiej Krulicki, w poszukiwaniu większych szans na grę, przeniósł się GKS-u Katowice gdzie szybko stał się jednym z podstawowych zawodników zespołu. Na Górnym Śląsku Bartłomiej Krulicki spędził trzy sezony, a po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 zdecydował się na kolejną zmianę barw klubowych. Od 2019 roku środkowy związany jest z Asseco Resovią Rzeszów, gdzie otrzymuje szansę na grę w podstawowym składzie jak i pojawia się na boisku na zmiany zadaniowe. W sezonie 2020/2021 Bartłomiej Krulicki rozegrał dwadzieścia sześć meczów i do dorobku drużyny dołożył siedemdziesiąt dwa punkty. Zarówno sam zawodnik jak i włodarze Asseco Resovii Rzeszów są zadowoleni ze współpracy co przełożyło się na nowy kontrakt Bartłomieja Krulickiego, który będzie obowiązywał do 2023 roku.

W zespole pozostanie również Timo Tammemaa, który do Rzeszowa przeniósł się przed rokiem opuszczając francuski Tours VB. Estoński środkowy pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzimej lidze, gdzie najpierw grał w drużynie z Tallinna, a w latach 2014-2016 stanowił o sile Parnu VK. W swoim dorobku Timo Tammemaa ma między innymi cztery mistrzostwa oraz dwa wicemistrzostwa Estonii, a jego pierwszym zagranicznym klubem był francuski Spacer’s de Toulouse, z którym w 2017 roku środkowy wywalczył wicemistrzostwo Francji. Timo Tammemaa doświadczenie zbierał również grając w belgijskim Noliko Maaseik czy francuskim Tours VB, skąd w 2020 roku przeniósł się do Rzeszowa. W barwach Asseco Resovii Estończyk rozegrał dwadzieścia dziewięć spotkań i do dorobku drużyny dołożył sto osiemdziesiąt dziewięć „oczek”. W kolejnych latach Timo Tammemaa będzie miał okazję do zwiększenia dorobku punktowego ponieważ kontrakt środkowego został przedłużony o kolejne dwa lata.

Włodarze Asseco Resovii Rzeszó chcą zbudować stabilny skład, który wróci do walki o najważniejsze trofea. Bartłomiej Krulicki i Timo Tammemaa to już koleni zawodnicy, którzy przedłużyli swoje kontrakty. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj czy Nikolas Szerszeń.

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne