Micah Christenson zagra w Zenicie Kazań

Włodarze Zenitu Kazań, po niezbyt udanym dla drużyny sezonie, rozpoczęli prace nad budową zespołu na rozgrywki 2021/2022. Jak poinformował rosyjski klub o sile rozegrania drużyny stanowić będzie reprezentant Stanów Zjednoczonych – Micah Christenson.

O ewentualnym transferze Micah Christensona do Zenitu Kazań mówiło się już od kilku tygodni, a teraz te informacje potwierdzili włodarze rosyjskiego klubu. Pochodzący z Hawajów rozgrywający pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał grając w uniwersyteckiej drużynie z Kalifornii, a w 2015 roku przeniósł się do Włoch. Do 2018 roku Micah Christenson reprezentował barwy Cucine Lube Civitanovy, z którą wywalczył wicemistrzostwo oraz dwa brązowe medale Ligi Mistrzów, złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Włoch, Superpuchar i Puchar Włoch, a także w 2017 roku drużyna sięgnęła po klubowe wicemistrzostwo Świata. Natomiast ostatnie trzy sezonu Micah Christenson spędził we włoskiej Modenie, jednak po zakończeniu rozgrywek 2020/2021 reprezentant Stanów Zjednoczonych zdecydował się na zmianę klubu. Najbliższy rok Micah Christenson spędzi w Rosji.

Micah Christenson to również reprezentant Stanów Zjednoczonych, a w swoim dorobku medalowym rozgrywający ma medale Ligi Narodów, Pucharu Świata, brąz Mistrzostw Świata z 2018 roku oraz również brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, który Amerykanie wywalczyli w 2016 roku. Pozyskanie rozgrywającego było dla włodarzy Zenitu Kazań kluczowe, ponieważ w zespole dojdzie do kilku znaczących zmian. Przede wszystkim stery drużyny objął Aleksiej Wierbow, a z drużyną pożegnał się między innymi Earvin N’Gapeth. Wszystkie zmiany w składzie Zenitu Kazań mają pomóc w powrocie do walki o najwyższe cele, ponieważ w rozgrywkach 2020/2021 zespół odpadł z walki o medale.

Źródło: zenit-kazan.com/opracowanie własne