Kolejny rok Mateusza Masłowskiego w Radomiu

Włodarze radomskiego klubu poinformowali, że kolejnym zawodnikiem, który będzie stanowił o sile zespołu w sezonie 2021/2022 jest Mateusz Masłowski. Libero z Cerradem Enea Czarnymi Radom związany jest od 2019 roku i jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Nowa umowa Mateusza Masłowskiego została podpisana na rok.

Mateusz Masłowski to wychowanek rzeszowskiego AKS-u, skąd w 2014 roku trafił do SMS-u PZPS Spała. Libero sięgał również po największe sukcesy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski jak Mistrzostwo Europy Kadetów, złoty medal Olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, Mistrzostwo Świata Kadetów, Mistrzostwo Europy Juniorów czy Mistrzostwo Świata Juniorów. Natomiast na plusligowych parkietach Mateusz Masłowski zadebiutował w sezonie 2013/2014, jednak na stałe do PlusLigi powrócił w 2016 roku jako zawodnik Asseco Resovii Rzeszów. W seniorskim zespole z Podkarpacia siatkarz spędził trzy sezony. Jednak w poszukiwaniu większych szans na regularną grę Mateusz Masłowski zdecydował się na zmianę klubu i przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 zasilił szeregi Cerradu Enei Czarnych Radom. W zakończonych kilka tygodni temu rozgrywkach Mateusz Masłowski był jednym z podstawowych zawodników drużyny z Mazowsza i rozegrał dwadzieścia trzy mecze. Ostatecznie Mateusz Masłowski będzie stanowił o sile Cerradu Enei Czarnych Radom również w sezonie 2021/2022. „Cieszę się, że mogę dalej reprezentować barwy Cerrad Enea Czarnych Radom. Będzie to już mój trzeci sezon i czuje się tu bardzo dobrze. Mam nadzieje, że kibice wrócą na hale w przyszłym sezonie i będziemy mieć okazje sprawić im nie jedna niespodziankę” – mówił Mateusz Masłowski.

Mateusz Masłowski to kolejny zawodnik, który będzie bronił radomskich barw w sezonie 2021/2022. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Daniel Gąsior, Michał Ostrowski oraz Michał Kędzierski. Włodarze Cerradu Enea Czarnych Radom chcą zbudować zespół, który będzie walczył na plusligowych parkietach o poprawę ostatniego rezultatu jakim było dwunaste miejsce.

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne