Znamy szeroką kadrę Włoch na nadchodzący sezon

Trener reprezentacji Włoch, Gianlorenzo Blengini, podał szeroką listę siatkarzy powołanych na nadchodzące rozgrywki reprezentacyjne. Włosi już 28 maja rozpoczną walkę w Siatkarskiej Lidze Narodów, która w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną będzie rozgrywana w tzw. bańce.

Przygotowania czas start

Tegoroczna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów odbędzie się w zmienionej formule, o czym pisaliśmy TUTAJ. Turniej zostanie zorganizowany we włoskim Rimini, zatem reprezentanci Włoch w tzw. bańce pojawią się 24 maja, cztery dni przed rozpoczęciem zmagań w turnieju. Fazę wstępną zainaugurują 28 maja meczem z reprezentacją Polski.

Szkoleniowiec reprezentacji Włoch przedstawił listę 24 siatkarzy powołanych na nadchodzące rozgrywki. „Są tacy, którzy wezmą udział w Siatkarskiej Lidze Narodów, a także tacy, którzy będą się przygotowywać w inny sposób” – mówił trener reprezentacji Włoch, Gianlorenzo Blengini, wyjaśniając na czym będzie polegała owa różna forma przygotowań: „W przypadku niektórych przygotowanie będzie polegało na rozegraniu wielu meczów na arenie międzynarodowej, a to pomoże im w poprawie swojej gry. Inni zaś odpoczną, wrócą do treningów na siłowni, cały czas będą poza bańką, co będzie miało na celu polepszenie ich kondycji. Obie formy przygotowań dadzą nam dużą liczbę kandydatów na igrzyska olimpijskie”. Siatkarzy desygnowanych do gry w Siatkarskiej Lidze Narodów poprowadzi trener Antonio Valentini, a jego asystentem będzie Francesco Mattioli. W czasie turnieju selekcjoner reprezentacji będzie mógł tylko raz wprowadzić do bańki na zasadzie wymiany najwyżej sześciu graczy.

Lista siatkarzy powołanych do reprezentacji Włoch:

Przyjmujący: Osmany Juantorena, Filippo Lanza, Oleg Antonov, Davide Gardini, Alessandro Michieletto, Daniele Lavia, Oreste Cavuto, Francesco Recine, Mattia Bottolo, Ivan Zaytsev

Środkowi: Gianluca Galassi, Roberto Russo, Simone Anzani, Marco Vitelli, Lorenzo Cortesia, Leandro Mosca, Fabio Ricci,

Rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli, Luca Spirito, Davide Saitta

Atakujący: Luca Vettori, Gabriele Nelli, Giulio Pinali,

Libero: Fabio Balaso, Filippo Federici, Massimo Colaci, Leonardo Scanferla,

Trener: Antonio Valentini

Asystent trenera: Francesco Mattioli

Źródło: http://www.federvolley.it / opracowanie własne