Michał Ruciak zostaje w Stali Nysa

Włodarze Stali Nysa poinformowali, że kolejnym zawodnikiem który w sezonie 2021/2022 będzie bronił barw trzynastego zespołu ostatnich rozgrywek jest Michał Ruciak. Doświadczony siatkarz od kilku sezonów występuje na pozycji libero, a do Stali Nysa dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021.

Michał Ruciak to wielokrotny reprezentant Polski, który w biało-czerwonych barwach sięgał po medale Mistrzostw Europy czy Ligi Światowej, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w rodzinnym Świnoujściu. Przez lata siatkarz grał na pozycji przyjmującego w czołowych polskich klubach takich jak PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobywając z nimi medale mistrzostw Polski czy Puchary Polski, a wraz z kędzierzyńskim zespołem Michał Ruciak wywalczył srebrny medal Pucharu CEV. Siatkarz stanowił również o sile Łuczniczki Bydgoszcz czy Stoczni Szczecin. We wszystkich tych klubach a także w reprezentacji Michał Ruciak grał na pozycji przyjmującego, jednak kiedy w 2018 roku dołączał do drużyny z Radomia zmienił pozycję i rozpoczął grę na libero będąc jednym z najlepiej przyjmujących w całej lidze. Do Stali Nysa Michał Ruciak przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 i szybko stał się podstawowym zawodnikiem swojego zespołu rozgrywając dwadzieścia sześć spotkań. W rozgrywkach 2021/2021 Michał Ruciak w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy klubu z Opolszczyzny. „W zeszłym roku dołączyłem do żółto-niebieskiej ekipy i bardzo się cieszę, że mogę w niej pozostać. Przed nami kolejny sezon. Mamy nowe wyzwania, nowe cele i na pewno będziemy drużyną, która sprawi niejedną niespodziankę i da naszym fanom wiele radości. Jestem dumny, że mogę grać w Nysie” – mówi Michał Ruciak.

Michał Ruciak to kolejny zawodnik, który zdecydował się na pozostanie w Stali Nysa. Wcześniej na taki krok zdecydowali się rozgrywający Marcin Komenda oraz Patryk Szczurek, a także dwójka środkowych – Maciej Zajder oraz Moustapha M’Baye. Włodarze Stali Nysa chcą zbudować zespół, który w rozgrywkach 2021/2022 poprawi rezultat z minionego sezonu, gdzie drużyna została sklasyfikowana na trzynastym miejscu.

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne