Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin o krok od złotego medalu. Wrocławianie wyrównali stan rywalizacji

LUK Politechnika Lublin w drugim meczu finałowym pokonała na wyjeździe drużynę BBTS-u Bielsko-Biała i jest o krok od wywalczenia złotego medalu rozgrywek Tauron 1 Ligi. Z kolei zespół eWinner Gwardii Wrocław wyrównał stan rywalizacji o brązowy medal, wygrywając na własnym terenie z BKS-em Visłą Bydgoszcz.

LUK Politechnika Lublin w wyjazdowym pojedynku finałowej rywalizacji pokonała ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. Lublinianie w całym starciu przegrywali 0:2, ulegając rywalom kolejno z różnicą trzech i dwóch punktów. W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza powrócili do walki i zwyciężyli z różnicą dziesięciu punktów. Doprowadzili do tie-breaka, a w nim postawili kropkę nad ‚i’ z przewagą dwóch „oczek”, robiąc tym samym drugi krok w stronę wywalczenia złotego medalu. Liderem lubelskiego zespołu był Jakub Ziobrowski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 25 punktów, z czego 1 zagrywką i 4 blokiem.

BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika Lublin 2:3 (25:22, 30:28, 15:25, 20:25, 13:15)

MVP: Jakub Ziobrowski

Drużyna eWinner Gwardii Wrocław w drugim meczu o brązowy medal pokonała ekipę BKS-u Visły Bydgoszcz, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Wrocławianie w całym spotkaniu prowadzili 2:0, zwyciężając kolejno z przewagą pięciu i dwóch punktów. W trzeciej partii bydgoszczanie jeszcze przedłużyli swoje szanse, zwyciężając z przewagą ośmiu punktów, ale w czwartym secie kropkę nad ‚i’ z różnicą dwóch punktów postawili wrocławianie. Liderem zespołu z Wrocławia był Łukasz Lubaczewski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 19 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem.

eWinner Gwardia Wrocław – BKS Visła Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:23, 17:25, 25:23)

MVP: Łukasz Lubaczewski

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne