Ślepsk Malow Suwałki buduje zespół na sezon 2021/2022

Włodarze Ślepska Malow Suwałki na dobre rozpoczęli pracę nad składem drużyny, która za kilka miesięcy rozpocznie zmagania w kolejnym sezonie PlusLigi. Do zespołu z Podlasia dołączy Łukasz Makowski, natomiast swoje kontrakty w ostatnim czasie przedłużyli Joshua Tuaniga oraz Cezary Sapiński. Natomiast z klubem żegnają się Kacper Gonciarz, Mateusz Sacharewicz oraz Sebastian Warda.

Powrót po latach

Jak poinformowali włodarze Ślepska Malow Suwałki, po sześciu latach, do zespołu wraca Łukasz Makowski. Pochodzący z Rawy Mazowieckiej rozgrywający doświadczenie zbierał grając w Avii Świdnik, Jadarze Siedlce oraz AZS UAM Poznań, a w latach 2013-2015 reprezentował barwy pierwszoligowego zespołu z Suwałk. Natomiast w PlusLidze Łukasz Makowski zadebiutował w sezonie 2016/2017 kiedy to związał się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a ponad to rozgrywający ma w swoim dorobku brązowy medal mistrzostw Estonii wywalczony wraz z Saaremaa VK. Ostatni sezon Łukasz Makowski spędził w Będzinie, gdzie rozegrał dwadzieścia trzy spotkania, lecz najczęściej były to krótkie zmiany. MKS Będzin ostatecznie pożegnał się z PlusLigą, jednak Łukasz Makowski zostanie w ekstraklasie i w rozgrywkach 2021/2022 będzie reprezentował barwy klubu z Suwałk, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Joshuem Tuanigą. Amerykański zawodnik na Podlasie przeniósł się w 2019 roku, kiedy to opuścił rodzimą ligę, i szybko stał się filarem zespołu prowadzonego przez Andrzeja Kowala.

Na kolejny sezon w Ślepsku Malow Suwałki pozostanie również Cezary Sapiński, który jest jednym z zawodników którzy w 2019 roku sięgnęli po mistrzostwo I Ligi i wprowadzili zespół do PlusLigi. Środkowy do Suwałk trafił przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018, kiedy to opuścił SKS Hajnówkę. Cezary Sapiński wykorzystuje szanse otrzymane od Andrzeja Kowala i w sezonie 2020/2021 był ważnym ogniwem swojego zespołu, rozgrywając dwadzieścia dziewięć spotkań w których zdobył ponad dwieście punktów. Cezary Sapiński i Joshua Tuaniga to kolejni zawodnicy, którzy zdecydowali się na pozostanie w Suwałkach, wcześniej na taki krok zdecydowali się Bartłomiej Bołądź, Paweł Filipowicz, Mateusz Czunkiewicz, Andreas Takvam oraz Łukasz Rudzewicz.

Nadszedł czas rozstań

Przerwa między sezonowa to również czas pożegnań w zespołach, a z Suwałk odchodzi trzech zawodników – Kacper Gonciarz, który ze Ślepskiem Malow Suwałki związany był od 2014 roku i wraz z drużyną wywalczył awans do siatkarskiej ekstraklasy oraz dwaj środkowi Mateusz Sacharewicz oraz Sebastian Warda. Mateusz Sacharewicz to doświadczony środkowy, który w przeszłości reprezentował barwy zespołów z Będzina, Warszawy, Bielska-Białej, Kędzierzyna-Koźla, Bydgoszczy czy Lubina. W sezonie 2020/2021 Mateusz Sacharewicz, z powodu kontuzji kolana, rozegrał tylko trzynaście spotkań. Natomiast Sebastian Warda do Suwałk przeniósł się przed rokiem i był wsparciem dla zespołu Andrzeja Kowala w obliczu problemów zdrowotnych w drużynie. Sebastian Warda w przeszłości zbierał doświadczenie grając w Aluron CMC Warcie Zawiercie czy Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne