Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin górą w pierwszym meczu finałowym. BKS Visła Bydgoszcz bliżej medalu

LUK Politechnika Lublin wykonała pierwszy krok w stronę wywalczenia złotego medalu rozgrywek Tauron 1 Ligi. Lublinianie pokonali we własnej hali ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. Z kolei siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal zwyciężyli z zespołem eWinner Gwardii Wrocław. Teraz rywalizacje przenoszą się odpowiednio do Bielska-Białej i Wrocławia.

Drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz pokonała na własnym terenie ekipę eWinner Gwardii Wrocław w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal. Bydgoszczanie od początku nie tracili kontroli nad grą, a najwyraźniej zwyciężyli w pierwszej partii, bo z przewagą sześciu punktów. W dwóch kolejnych natomiast z różnicą trzech „oczek”. Liderem zespołu z Bydgoszczy był Evgenii Karpińskii, a zdobył 14 punktów, z czego 2 blokiem. MVP spotkania został wybrany Janusz Gałązka, zaś do dorobku zespołu dołożył 6 „oczek” – 1 zagrywką i 1 blokiem.

BKS Visła Bydgoszcz – eWinner Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)

MVP: Janusz Gałązka

LUK Politechnika Lublin pokonała na własnym boisku ekipę BBTS-u Bielsko-Biała w pierwszym meczu rywalizacji o złoty medal. Lublinianie już na początku nie tracili kontroli nad grą, choć rywale stawiali im opór. W drugim secie podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zwyciężyli z wyraźną, bo z ośmiopunktową przewagą, zaś w trzecim postawili kropkę nad ‚i’. Liderem zespołu z Lublina był Szymon Romać, a zdobył 15 punktów, w tym 3 blokiem. MVP pojedynku został wybrany Paweł Rusin, a do dorobku zespołu dołożył 12 „oczek”, w tym 2 blokiem.

LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)

MVP: Paweł Rusin

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne