Poznaliśmy terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów

Od dłuższego czasu wiadomo, że tegoroczna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów będzie inna niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ zostanie rozegrana w tak zwanej bańce. Im bliżej rozpoczęcia turnieju tym Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej przekazuje co raz więcej informacji, a kolejną jest szczegółowy terminarz. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz w Rimini rozegrają 28 maja, kiedy to zmierzą się z Włochami.

Tegoroczna Liga Narodów to pierwszy, od czasów wybuchu globalnej pandemii wirusa SARS-CoV-2, turniej międzynarodowy w którym wezmą udział najlepsze reprezentacje. W ostatnich miesiącach Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zdecydowała, że w trosce o zdrowie uczestników turniej zostanie rozegrany w „bezpiecznej bańce”, i ostatecznie wszystkie reprezentacje zmierzą się we włoskim Rimini. Jednocześnie organizatorzy przygotowali szereg wytycznych dla uczestników turnieju, które zakładają między innymi regularne testy w kierunku wykrycia ewentualnych zakażeń czy brak zmiany stron boiska po każdym z setów. Jednocześnie liczebność każdej z reprezentacji została ograniczona do dwudziestu pięciu osób, jednak w ostatnim czasie FIVB poinformowało, że trenerzy będą mieli możliwość zrobienia sześciu zmian w składzie podczas trwania turnieju, który rozpocznie się 28 maja a zakończy 27 czerwca.

Z każdym kolejnym tygodniem poznajemy co raz więcej szczegółów Siatkarskiej Ligi Narodów, a kolejną potwierdzoną informacją jest szczegółowy terminarz turnieju, podczas którego zespoły będą toczyć zmagania na zasadzie każdy z każdym. Obecnie biało-czerwoni przebywają w Spale, gdzie pracują nad formą zarówno na Ligę Narodów jak i zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Szczegółowy terminarz meczów reprezentacji Polski

28 maja, godz. 19.30 Polska – Włochy

29 maja, godz. 16.00 Polska – Serbia

30 maja, godz. 19.30 Polska – Słowenia

3 czerwca, godz. 18.00 Polska – Australia

4 czerwca, godz. 18.00 Polska – USA

5 czerwca, godz. 16.00 Polska – Rosja

9 czerwca, godz. 18.00 Polska – Bułgaria

10 czerwca, godz. 21.00 Polska – Holandia

11 czerwca, godz. 21.00 Polska – Brazylia

15 czerwca, godz. 18.00 Polska – Kanada

16 czerwca, godz. 15.00 Polska – Japonia

17 czerwca, godz. 21.00 Polska – Niemcy

21 czerwca, godz. 19.30 Polska – Argentyna

22 czerwca, godz. 15.00 Polska – Iran

23 czerwca, godz. 15.00 Polska – Francja

26 czerwca – mecze półfinałowe

27 czerwca – finał/ mecz o brązowy medal

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne