Kolejne zmiany w kadrowe w GKS-ie Katowice

Katowicka karuzela transferowa rozkręciła się na dobre, a ostatnim zawodnikiem, który przedłużył swój kontrakt jest Dawid Ogórek. Sezon 2021/2022 będzie dla siatkarza trzecim w barwach GKS-u Katowice, jednocześnie włodarze klubu poinformowali, że z zespołem żegnają się Jan Firlej, Wiktor Musiał, Emanuel Kohut, Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski, Sławomir Stolc oraz Dustin Watten.

W ostatnich tygodniach włodarze GKS-u Katowice informowali o zawodnikach, którzy przedłużyli swoje kontrakty. W tej grupie znaleźli się Jakub Nowosielski, Jakub Jarosz oraz Jakub Szymański, natomiast swoją umowę przedłużył również libero zespołu – Dawid Ogórek. Siatkarz pierwsze kroki na boiskach stawiał w rozgrywkach Młodej Ligi, gdzie związany był z zespołem z Kędzierzyna-Koźla, natomiast w późniejszych latach stanowił o sile Spodka Katowice, a w 2013 roku dołączył do zespołu z Zawiercia. W barwach Jurajskich Rycerzy Dawid Ogórek wywalczył mistrzostwo pierwszoligowych rozgrywek oraz awans do PlusLigi, jednak sezon 2017/2018 libero rozpoczynał jako zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki. Natomiast w 2018 roku Dawid Ogórek zadebiutował w GKS-ie Katowice i choć rozgrywki 2019/2020 zawodnik ponownie spędził w Tomaszowie, to przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 zdecydował się na powrót do Katowic. W barwach GKS-u Katowice, w ostatnich rozgrywkach, Dawid Ogórek rozegrał piętnaście meczów i w sezonie 2021/2022 w dalszym ciągu będzie reprezentował klub z Górnego Śląska. „Dawida nikomu nie trzeba przedstawiać. Spędził już z nami łącznie dwa sezony i dał się poznać nie tylko jako dobry i ambitny zawodnik, ale również jako świetny człowiek, który buduje atmosferę w drużynie i poza nią. Wierzę, że nie inaczej będzie w kolejnym sezonie” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek. W zespole pozostanie również Kamil Drzazga, który wciąż posiada ważny kontrakt z katowickim klubem.

Czas pożegnań

Również w GKS-ie Katowice dojdzie do sporych zmian kadrowych, ponieważ z drużyną żegna się aż dziewięciu zawodników. W szeregach katowickiej drużyny zabranie Jana Firleja, Wiktora Musiała, Jana Nowakowskiego, Miłosza Zniszczoła, Adriana Buchowskiego, Kamila Kwasowskiego, Dustina Wattena, którzy z zespołem byli związani od 2019 roku. Dla Jana Firleja czy Wiktora Musiała czas spędzony na Górnym Śląsku był niezwykle cenny pod względem czasu spędzonego na boisku i zbierania doświadczenia w warunkach meczowych. Z drużyną żegna się również Sławomir Stolc, który do zespołu przeniósł się z LUK Politechniki Lublin i wystąpił w siedmiu meczach. Włodarze GKS-u Katowice poinformowali również, że po czterech sezonach drużynę opuszcza Emanuel Kohut. Słowacki środkowy z zespołem był związany od 2017 roku i szybko stał się jednym z filarów GKS-u Katowice.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne