Czas pożegnań w Treflu Gdańsk

Włodarze Trefla Gdańsk poinformowali, że w sezonie 2021/2022 w zespole nie zagrają przyjmujący Mateusz Janikowski i Bartosz Pietruczuk oraz środkowy Seweryn Lipiński. To kolejne odejścia z drużyny Gdańskich Lwów, ponieważ kilka tygodni temu z zespołem pożegnał się Marcin Janusz.

Z Treflem Gdańsk żegna się dwóch przyjmujących – Mateusz Janikowski, który z zespołem związany jest od dwóch lat, jednak po zakończeniu rozgrywek 2020/2021 młodemu przyjmującemu zakończył się okres wypożyczenia z VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Do Gdańska Mateusz Janikowski przeniósł się w poszukiwaniu większych szans na grę i pod okiem Michała Winiarskiego doskonalił swoje umiejętności często pojawiając się na krótsze lub dłuższe zmiany. Szeregi zespołu opuszcza również również Bartosz Pietruczuk, który do Gdańskich Lwów dołączył w obliczu kontuzji Mateusza Miki i często na boisku pojawiał się zadaniowo – w polu zagrywki i ostatecznie w sezonie 2020/2021 wystąpił w trzynastu meczach. Kolejnym zawodnikiem, który w nadchodzących rozgrywkach zmieni barwy klubowe jest Seweryn Lipiński. Młody środkowy pierwsze kroki stawiał w UKS-ie Wilki Chwaszczyno, natomiast w ostatnich latach stanowił o sile grup młodzieżowych Trefla Gdańsk, z którymi wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów oraz złoty medal rozgrywek juniorskich. „Bardzo dziękujemy Mateuszowi za dwa sezony w Treflu Gdańsk, Sewerynowi za minione rozgrywki i całą dotychczasową siatkarską drogę w naszych strukturach, a Bartkowi za wspomożenie drużyny w ostatnich miesiącach i dołączenie do zespołu w połowie sezonu. Trzymamy kciuki za całą trójkę, każdy z tych zawodników był w pełni zaangażowany i dawał z siebie jak najwięcej na treningach. Seweryn i Bartek to gracze, którzy przez wiele lat byli związani z klubem, wcześniej występowali w drużynach młodzieżowych, Bartek już wcześniej był także w pierwszej drużynie. Seweryn ma dopiero 20 lat, więc tym bardziej trzymamy kciuki za jego dalszą siatkarską drogę i będziemy obserwować jego rozwój” – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Kilka tygodni temu z zespołem pożegnał się również Marcin Janusz, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Natomiast włodarze Trefla Gdańsk przystąpili do budowy zespołu na kolejne rozgrywki i w najbliższym czasie będą odsłaniać karty zawodników, którzy stworzą drużynę reprezentującą barwy klubu w rozgrywkach 2021/2022. Wciąż ważne kontrakty mają Łukasz Kozub, Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl i Karol Urbanowicz.

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne