Kolejni zawodnicy zostają w Radomiu! Kędzierski i Gąsior z nowymi umowami

Włodarze Cerradu Enei Czarnych Radom na dobre rozpoczęli budowę zespołu, który w sezonie 2021/2022 będzie walczył na plusligowych parkietach. W kolejnych rozgrywkach w barwach radomskiej drużyny w dalszym ciągu występować będą atakujący Daniel Gąsior oraz rozgrywający Michał Kędzierski.

Michał Kędzierski to wychowanek Asseco Resovii Rzeszów, lecz na plusligowych parkietach rozgrywający debiutował właśnie jako zawodnik zespołu z Radomia. W poszukiwaniu regularnej gry Michał Kędzierski sezon 2015/2016 spędził w Effectorze Kielce, gdzie miał szansę na grę w podstawowym składzie. Jednak po roku spędzonym w Kielcach siatkarz wrócił do Cerradu Enei Czarnych Radom, gdzie ponownie był podstawowym filarem zespołu. Dobra postawa młodego rozgrywającego została zauważona przez włodarzy Asseco Resovii Rzeszów i w sezonie 2017/2018 Michał Kędzierski stanowił o sile drużyny z Podkarpacia, a rozgrywki 2018/2019 siatkarz zdecydował się spędzić we włoskiej Serie A, gdzie grał w Argos Volley Sora. Ostatecznie jednak Michał Kędzierski wrócił do Radomia i w ciągu ostatnich dwóch sezonów poprowadził swój zespół do siódmego oraz dwunastego miejsca w ostatecznej klasyfikacji. Jednak zarówno zawodnik jak i włodarze klubu są zadowoleni ze współpracy co spowodowało decyzję o przedłużeniu kontraktu o kolejny rok.

Na pozostanie w zespole zdecydował się również Daniel Gąsior, który do Radomia przeniósł się przed rokiem opuszczając pierwszoligowy AZS AGH Kraków. Atakujący początkowo miał być zmiennikiem Dawida Konarskiego, jednak w obliczu problemów zdrowotnych reprezentacyjnego atakującego Daniel Gąsior miał szansę sprawdzić swoje umiejętności na dłuższym dystansie. Ostatecznie zawodnik wystąpił w dwudziestu trzech meczach i do dorobku drużyny dołożył sto czterdzieści trzy punkty, a po zakończeniu rozgrywek włodarze klubu zdecydowali się na przedłużenie umowy z Danielem Gąsiorem na sezon 2021/2022. „Ogromnie się cieszę, że zostaję w Radomiu. Przyszłe rozgrywki będą dla mnie drugim sezonem w PlusLidze.  Przed tymi rozgrywkami założyłem sobie, aby pokazać się z jak najlepszej strony i żeby zostać zapamiętanym i wywalczyć miejsce w PlusLidze. Jeżeli chodzi o przyszły sezon, jest to dla mnie kolejne duże wyzwanie. Już w okresie wakacyjnym skupie się na przygotowaniu fizycznym do sezonu, aby być w jak najlepszej formie na okres przygotowawczy. W nadchodzącym roku chcę się dalej rozwijać i nabyć nowe umiejętności” – powiedział Daniel Gąsior.

Daniel Gąsior oraz Michał Kędzierski to kolejni zawodnicy, którzy zdecydowali się na pozostanie w Radomiu. Wcześniej swój kontrakt przedłużył Michał Ostrowski. Jednak na razie nie wiadomo jeszcze kto ostatecznie zajmie stanowisko pierwszego trenera Cerradu Eena Czarnych Radom, ani którzy zawodnicy opuszczą zespół. Włodarze klubu chcą zbudować skład, który pozowali na walkę o wyższe niż w minionym sezonie lokaty.

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne