Jakub Nowosielski na dłużej w Katowicach

Sezon 2020/2021 dobiegł końca, a włodarze plusligowych klubów na dobre ropoczęli budowę zespołów na kolejne rozgrywki. Nie inaczej jest w Katowicach, gdzie włodarze miejscowego GKS-u poinformowali o przedłużeniu umowy z Jakubem Nowosielskim. Nowy kontrakt rozgrywającego będzie obowiązywał do zakończenia sezonu 2022/2023.

Jakub Nowosielski to rodowity katowiczanin, który przed debiutem w PlusLidze zbierał cenne doświadczenie na pierwszoligowych parkietach, gdzie reprezentował barwy zespołów z Tychów, Ostrołęki, Krakowa czy Częstochowy. Najwięcej czasu na boisku rozgrywający spędził jednak jako zawodnik eWinner Gwardii Wrocław, w której grał w latach 2018-2020. Swoją dobrą postawą Jakub Nowosielski zwrócił uwagę włodarzy GKS-u Katowice, którzy zdecydowali się na podpisanie kontraktu z rozgrywającym i w sezonie 2020/2021 Jakub Nowosielski zadebiutował w PlusLidze. Siatkarz często pojawiał się na zmianach zadaniowych, jednak trener Grzegorz Słaby dawał mu również szansę na grę w podstawowym składzie. Ostatecznie Jakub Nowosielski wystąpił w dwudziestu jeden spotkaniach, a dobra postawa skutkuje przedłużeniem kontraktu o kolejne dwa lata. „Kuba Nowosielski w pełni wywiązał się z powierzonych zadań w poprzednim sezonie. Nie tylko, jeśli chodzi o zadania drugiego rozgrywającego, ale w wielu spotkaniach był podstawowym zawodnikiem na tej pozycji. To zawodnik, który również robi stałe postępy, dlatego nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że chcemy z nim współpracować przez kolejne dwa lata” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Jakub Nowosielski to kolejny zawodnik, który zdecydował się na pozostanie na Górnym Śląsku, ponieważ wcześniej na taki krok zdecydował się Jakub Jarosz, a swój kontrakt przedłużył również Grzegorz Słaby. GKS Katowice w minionym sezonie został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu i w nadchodzących rozgrywkach będzie chciał poprawić ten wynik. Na razie nie wiadomo jeszcze którzy zawodnicy ostatecznie opuszczą szeregi katowickiej drużyny, jednak w nadchodzącym czasie można spodziewać się kolejnych informacji transferowych.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne