Siedmiu siatkarzy opuszcza ekipę Jastrzębskiego Węgla

Włodarze Jastrzębskiego Węgla nie próżnują po zakończeniu sezonu 2020/2021. Oficjalnie poinformowali o pożegnaniu się z klubem siedmiu siatkarzy, którzy przed tygodniem razem z nim wywalczyli mistrzostwo Polski. W barwach jastrzębian nie zobaczymy: Lukasa Kampy, Jakuba Buckiego, Yacine Louatiego, Mohameda Al Hachdadi, Michała Szalachy, Grzegorza Kosoka oraz Michała Gierżota.

Władze Jastrzębskiego Węgla oficjalnie poinformowały o odejściu z zespołu, który wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w sezonie 2020/2021, aż siedmiu siatkarzy. Drużyny Jastrzębskiego Węgla w kolejnych rozgrywkach ligowych nie będzie reprezentował m.in. rozgrywający Lukas Kampa.. Niemiecki siatkarz w zespole z Jastrzębia-Zdroju spędził pięć sezonów, będąc w nich, jak podkreśli Adam Gorol, prezes drużyny Jastrzębskiego Węgla, filarem zespołu. Sam rozgrywający zaś nie krył swojej radości z wywalczenia złotego medalu, a także pobytu w zespole: „Teraz mam wrażenie, że moja misja została wypełniona. To był wyjątkowy czas, który będę pamiętał na zawsze. Czułem się tutaj jak w domu”. Z zespołem pożegnał się także Jakub Bucki, który był ogniwem i potrafił często ratować sytuację, wychodząc z kwadratu dla rezerwowych: „Takiego zmiennika chciałby mieć każdy zespół w Polsce. Cieszymy się, że jego najlepszy okres w karierze jak do tej pory, przypadł właśnie na Jastrzębski Węgiel. Można podziwiać jego kamienną twarz i spokój w kluczowych momentach, w których przechylał szalę setów i całych meczów na naszą korzyść” – podkreślił prezes klubu. Jego rola w zespole była bardzo widoczna w najważniejszych meczach ostatniego sezonu.

Ponadto po wywalczeniu mistrzostwa Polski klub opuszczają Yacine Louati, Mohamed Al Hachdadi, Michał Szalacha, który w zespole pojawił się jako transfer medyczny pod koniec sezonu 2018/2019, a także Grzegorz Kosok, który z kolei z zespołem związany był dwukrotnie. „Wszystkim zawodnikom, z którymi się rozstajemy, serdecznie dziękuję za wkład wniesiony do zespołu Jastrzębskiego Węgla. Wierzę, że odniesiony sukces w postaci mistrzostwa Polski pomoże im w dalszym rozwoju ich kariery. Życzę im wszystkiego dobrego” – mówił Adam Gorol. W zespole Jastrzębskiego Węgla nie zobaczymy również Michała Gierżota, który ma ważną umowę, ale zostanie wypożyczony do innego klubu: „Ze względu na jego wielki potencjał wspólnie doszliśmy do wniosku, że potrzebuje więcej grania. Wierzymy, że ta decyzja wpłynie na jego rozwój sportowy i Michał wróci do nas jako zawodnik dojrzały, ukształtowany, z większym doświadczeniem ligowym”– wyjaśnił prezes.

Cały czas ważne kontrakty w zespole Jastrzębskiego Węgla ma siedmiu graczy, a na ławce trenerskiej pozostaje Andrea Gardini, o czym pisaliśmy TUTAJ. W nowym sezonie w barwach mistrza Polski zagra Jakub Popiwczak, Jurij Gladyr, który swój kontrakt przedłużył jeszcze w trakcie rozgrywek, a pisaliśmy o tym TUTAJ, Łukasz Wiśniewski, Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Szymon Biniek, a także Eemi Tervaportti, o czym z kolei pisaliśmy TUTAJ. Zespół Jastrzębskiego Węgla po pożegnaniu siedmiu siatkarzy ma do wypełnienia luki, a o kolejnych krokach transferowych będziemy informować na bieżąco.

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl / opracowanie własne