Mark Lebedew poprowadzi niemiecki VfB Friedrichshafen

Włodarze niemieckiego VfB Friedrichshafen poinformowali, że w sezonie 2021/2022 na czele zespołu stanie doświadczony szkoleniowiec – Mark Lebedew, który obecnie prowadzi pierwszoligowy zespół eWinner Gwardii Wrocław. Australijczyk z niemieckim klubem związał się rocznym kontraktem.

Mark Lebedew od ponad dwudziestu lat z sukcesami pracuje jako trener, a w swojej karierze Australijczyk współpracował z reprezentacją Niemiec, natomiast w ostatnich latach prowadził kadrę narodową Australii. Ponad to Mark Lebedew pracował we Włoszech, Polsce – gdzie prowadził Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Wartę Zawiercie, a także przez lata szkoleniowiec związany był z niemiecką Budnesligą, gdzie prowadził Berlin Recycling Volleys. W trakcie pracy w Berlinie Mark Lebedew dopisał do swojego dorobku trzy mistrzostwa oraz dwa srebrne medale Mistrzostw Niemiec. W sezonie 2020/2021 selekcjoner dołączył do eWinner Gwardii Wrocław, gdzie najpierw pełnił funkcję koordynatora do spraw szkolenia, ale ostatecznie objął stery zespołu, który w najbliższym czasie powalczy o brązowy medal rozgrywek. Choć pierwszoligowy sezon trwa w najlepsze to już wyjaśniła się przyszłość Marka Lebedewa, który po zakończeniu rozgrywek przeniesie się z Wrocławia do VfB Friedrichshafen.

Mark Lebedew doskonale zna realia pracy w Niemczech co jest dodatkowym atutem szkoleniowca. Radości z podpisania kontraktu nie kryją zarówno włodarze VfB Friedrichshafen jak i sam Mark Lebedew. Na razie nie wiadomo kiedy ostatecznie trener przyjedzie do klubu, jednak jak sam podkreśla do Friedrichshafen chciałby dotrzeć jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu, gdzie celem zespołu będzie walka o najwyższe cele zarówno w kraju jak i na europejskich parkietach.

Źródło: vfb-volleyball.de/opracowanie własne