Kolejny zawodnik zostaje w GKS-ie Katowice

Włodarze GKS-u Katowice na dobre rozpoczęli budowę składu na rozgrywki 2021/2022. Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się pozostać na Górnym Śląsku jest Jakub Szymański. Dla przyjmującego będzie to trzeci sezon spędzony w Katowicach, zaś nowa umowa została podpisana na dwa lata.

Jakub Szymański pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał jako zawodnik MOS Wola Warszawa oraz SMS-u PZPS Spały, zdobywając wicemistrzostwo Polski kadetów czy brązowy medal w rozgrywkach juniorskich. W seniorskiej siatkówce przyjmujący zadebiutował w 2017 roku, kiedy to dołączył do pierwszoligowej Buskowianki Kielce. Dobra postawa młodego zawodnika została dostrzeżona przez włodarzy GKS-u Katowice i w 2019 roku Jakub Szymański zagrał w siatkarskiej ekstraklasie. Przyjmujący często pojawia się na parkiecie zadaniowo, jednak Grzegorz Słaby zwłaszcza w końcówce sezonu 2020/2021, dawał siatkarzowi więcej szans na regularną grę. Ostatecznie w zakończonych dla katowiczan na dziewiątym miejscu rozgrywkach Jakub Szymański wystąpił w siedemnastu meczach i zdobył sto dwadzieścia punktów. Ponieważ obie strony są usatysfakcjonowane dotychczasową współpracą, kontrakt Jakuba Szymańskiego został przedłużony. „Kuba Szymański to bez wątpienia jeden z największych siatkarskich talentów młodego pokolenia. Ma wielki potencjał i ciężką codzienną pracą robi ogromne postępy. Wraz ze sztabem szkoleniowym widzieliśmy to na co dzień. Liczymy, że w kolejnych dwóch latach rozwinie się jeszcze bardziej i stanie się kluczowym zawodnikiem siatkarskiej GieKSy” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice, Jakub Bochenek.

Jakub Szymański to kolejny zawodnik, który pozostanie w Katowicach. Wcześniej na taki krok zdecydował się Jakub Jarosz, a swój kontrakt przedłużył również trener zespołu, Grzegorz Słaby. Katowiczanie w kolejnym sezonie będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej i włączyć się do walki o miejsce w fazie play-off, w czym pomóc mają kolejne kroki transferowe zespołu, o których będziemy informować na bieżąco.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne