Kolejny zawodnik przedłużył kontrakt z mistrzem Polski

W nadchodzących rozgrywkach ligowych barwy Jastrzębskiego Węgla nadal reprezentował będzie fiński rozgrywający Eemi Tervaportti. Fin zdecydował się na podpisanie rocznego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejny.

Eemi Tervaportti ma w swoim dorobku medale ligi fińskiej, belgijskiej, greckiej oraz polskiej, a w swojej karierze rozgrywający występował również na parkietach francuskich oraz tureckich. Taki bieg wydarzeń powoduje, że Eemi Tervaportti był jednym z najbardziej doświadczonych zawodników Jastrzębskiego Węgla, do którego przeniósł się przed rokiem z Olympiakos Pireus. Rozgrywający doskonale znał już realia polskiej ligi ponieważ w sezonie 2017/2018 grał w ówczesnym Espadonie Szczecin. W zakończonych niedawno rozgrywkach Eemi Tervaportti rozegrał dziewiętnaście spotkań, w których często pojawiał się na krótkie zmiany, jednak trenerzy Jastrzębskiego Węgla dawali Finowi również szansę na grę w podstawowym składzie. Szeroka ławka rezerwowych była kluczowa w decydujących meczach rozgrywek, co zostało zauważone przez włodarzy klubu. „Jastrzębski Węgiel wywalczył mistrzostwo Polski głębią i szerokością składu. Tym, że każdy jeden zawodnik stanowił o sile tej drużyny i był dla niej tak samo ważny. W ten obraz idealnie wpisuje się Eemi Tervaportti, który stanowił mocne wsparcie dla Lukasa Kampy na pozycji rozgrywającego. Śmiem twierdzić, że tak dobrego zmiennika na tej pozycji nasz Klub nie miał nigdy wcześniej” – mówił Adam Gorol. Dobra postawa reprezentanta Finlandii spowodowała, że klub zdecydował się na przedłużenie umowy o kolejny sezon z możliwością ewentualnego przedłużenia o rozgrywki 2022/2023. „To zawsze miłe uczucie móc pozostać w mistrzowskiej drużynie. W Jastrzębskim Węglu czuję się dobrze, mojej rodzinie również żyje się tutaj świetnie. Wszystko w klubie działa perfekcyjnie, nie miałem więc powodów, żeby zmieniać barwy klubowe” – mówił po podpisaniu kontraktu Eemi Tervaportti.

Eemi Tervaportti to kolejny zawodnik, który zdecydował się na pozostanie w Jastrzębskim Węglu, ponieważ jeszcze w trakcie trwania rozgrywek swoje kontrakty przedłużyli Tomasz Fornal oraz Jurij Gladyr. Natomiast kilka dni temu włodarze klubu poinformowali, że pracę z drużyną kontynuował będzie również Andrea Gardini. Na razie nie wiadomo kto ostatecznie opuści szeregi Jastrzębskiego Węgla oraz jacy zawodnicy oficjalnie dołączą do zespołu.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne