Bruno Rezende wraca do Włoch!

Po rocznej przerwie od gry w Europie Bruno Rezende ponownie zagra we Włoszech. Siatkarz zasili szeregi Leo Shoes Modeny, której realia doskonale zna, gdyż występował w niej w minionych latach. Do Serie A siatkarz przenosi się z Funvic Taubatè, a z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt.

Bruno Rezende to niezwykle doświadczony siatkarz, który wraz z reprezentacją Brazylii zdobywał medale wszystkich siatkarskich turniejów, w tym tych najważniejszych, jak Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie. Ostatni medal olimpiady brazylijska kadra wywalczyła w 2016 roku i za kilka tygodni przystąpi do obrony tytułu. Bruno Rezende po zakończeniu sezonu kadrowego dołączy do Leo Shoes Modeny. Dla Brazylijczyka będzie to powrót zarówno do włoskiej Seria A jak i do samego zespołu z Modeny, gdzie łącznie spędził już cztery sezony i w tym czasie zdobył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo kraju, a także Puchar i Superpuchar Włoch. Doświadczenie na włoskich parkietach Bruno Rezende zdobywał również jako zawodnik Cucine Lube Civitannovy, z którą, oprócz medali na krajowych parkietach, sięgał po krążki Ligi Mistrzów czy Klubowych Mistrzostw Świata. Sezon 2020/2021 brazylijski rozgrywający spędził w Funvic Taubatè, z którym zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu. Z zespołem z Modeny Bruno Rezende związał się trzyletnim kontraktem.

Bruno Rezende to kolejny zawodnik, który zdecydował się na powrót do Modeny. Wcześniej taki krok wykonał Earvin N’Gapeth, który do Włoch wraca po trzech sezonach spędzonym w rosyjskim Zenicie Kazań. Włodarze Leo Shoes Modeny chcą zbudować drużynę, która będzie walczyć o najwyższe cele zarówno we Włoszech, jak i na europejskich parkietach.

Źródło: modenavolley.it/opracowanie własne