Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin i BBTS Bielsko-Biała w finale rozgrywek

Siatkarze LUK Politechniki Lublin i BBTS-u Bielsko-Biała zagrają w finale rozgrywek Tauron 1 Ligi. Obie ekipy zwyciężyły w drugich pojedynka półfinałowych, pokonując po pięciu setach odpowiednio zespoły eWinner Gwardii Wrocław i BKS-u Visły Bydgoszcz. Ponadto poznaliśmy także zwycięzców rywalizacji o 5 i 7 miejsca, a te odpowiednio zajęły drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa i KPS-u Siedlce.

Półfinały

Siatkarze LUK Politechniki Lublin pokonali w drugim meczu półfinałowej rywalizacji ekipę eWinner Gwardii Wrocław. Lublinianie po zwycięstwie w pierwszej partii ulegli rywalom w dwóch kolejnych, zaś w czwartym secie wyraźnie zdominowali grę i zwyciężyli z różnicą piętnastu punktów. W tie-breaku postawili kropkę nad ‚i’, przypieczętowując awans do finału rozgrywek Tauron 1 Ligi. Liderami zespołu z Lublina byli Szymon Romać i David Mehić – obaj zdobyli po 17 punktów. MVP spotkania został wybrany Paweł Rusin, zaś do dorobku zespołu dołożył 15 „oczek”, w tym 1 blokiem.

eWinner Gwardia Wrocław – LUK Politechnika Lublin 2:3 (22:25, 25:21, 26:24, 10:25, 11:15)

MVP: Paweł Rusin

Drużyna BBTS-u Bielsko-Biała pokonała w drugim meczu półfinałowym ekipę BKS-u Visły Bydgoszcz. Bielszczanie po zwycięstwie na przewagi w pierwszej partii ulegli rywalom w dwóch kolejnych. W czwartej odsłonie powrócili do gry, zaś w tie-breaku wyraźnie przypieczętowali zwycięstwo, a tym samym awans do finału rozgrywek. Liderem zespołu z Bielska-Białej był Oleg Krikun, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 22 punkty, z czego 3 zagrywką i 1 blokiem.

BBTS Bielsko-Biała – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (27:25, 21:25, 26:28, 25:16, 15:6)

MVP: Oleg Krikun

Mecz o 5 miejsce

Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa zakończył sezon 2020/2021 na piątym miejscu, a do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebne było rozegranie złotego seta. Siatkarze z Częstochowy w całym pojedynku prowadzili 2:0, ale w trzeciej partii po grze na przewagi zwyciężyli siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik. Zapisali na swoim koncie także czwartą i piątą partię, wygrywając całe spotkanie. W złotym secie jednak górą okazali się siatkarze z Częstochowy, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w rywalizacji. Liderem zespołu z Częstochowy był Krystian Walczak, a zdobył 18 punktów, z czego 1 zagrywką i 3 blokiem. MVP pojedynku został natomiast wybrany Mikołaj Szewczyk, dołożywszy do dorobku zespołu 14 „oczek”, w tym 1 zagrywką.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:21, 27:29, 20:25, 11:15)

Złoty set: 15:9

MVP: Mikołaj Szewczyk

Mecz o 7 miejsce

Siatkarze KPS-u Siedlce zakończyli sezon 2020/2021 na 7 miejscu, pokonując ekipę Mickiewicza Kluczbork. Siedlczanie w całym starciu prowadzili 2:0, ale w kolejnych dwóch partiach skuteczniejsi byli siatkarze z Kluczborka. W tie-breaku ponownie zwyciężyli gospodarze, a ponieważ przegrali pierwsze spotkanie rywalizacji, o zwycięstwie w niej decydował złoty set, którego zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu „oczek”. Liderem zespołu z Siedlec był Przemysław Kupka, a zdobył 24 punkty, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. MVP spotkania natomiast został wybrany Patryk Szymański, zaś do dorobku zespołu dołożył 14 „oczek”, w tym 6 blokiem.

KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:20, 25:18, 22:25, 19:25, 15:11)

MVP: Patryk Szymański