Andrea Gardini zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu

Po zdobyciu mistrzostwa Polski włodarze Jastrzębskiego Węgla na dobre rozpoczęli budowę zespołu na kolejny sezon. Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek swoje kontrakty przedłużyli Jurij Gladyr oraz Tomasz Fornal, natomiast na podobny krok zdecydował się również Andrea Gardini. Włoski szkoleniowiec do Jastrzębskiego Węgla dołączył w trakcie trwania rozgrywek.

Andrea Gardini to jeden z bardziej utytułowanych zawodników włoskiej kadry, mając w swoim dorobku między innymi trzy mistrzostwa świata, cztery złote medale Mistrzostw Europy, a także srebrny oraz brązowy krążek Igrzysk Olimpijskich. Po zakończeniu kariery zawodniczej Andrea Gardini pozostał przy siatkówce, a w 2011 roku zasilił szeregi reprezentacji Polski, gdzie współpracował z Andreą Anastasim, i po zakończeniu pracy z biało-czerwonymi Andrea Gardini pozostał w Polsce. Włoch objął stery Indykpolu AZS-u Olsztyn, a w 2017 roku dołączył do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W trakcie swojej kędzierzyńskiej przygody Andrea Gardini sięgnął wraz z zespołem po mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz po Puchar Polski. Sezon 2019/2020 szkoleniowiec spędził we włoskiej Gas Sales Piacenza, natomiast już w trakcie trwania rozgrywek 2020/2021 zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla, kiedy to włodarze klubu zdecydowali o zmianie na funkcji trenra. Andrea Gardini z sukcesami poprowadził drużynę z Górnego Śląska budując formę zawodników na najważniejsze mecze sezonu, który dla Jastrzębskiego Węgla zakończył się zdobyciem złotego medalu rozgrywek. „Jeśli trener przejmuje zespół pod koniec fazy zasadniczej i w fazie play off wygrywa z każdym rywalem w dwóch spotkaniach, a następnie staje naprzeciw faworyzowanej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i w obu meczach przeciwko niej dowodzona przez niego drużyna przegrywa pierwszego seta, a mimo tego wychodzi z tych pojedynków zwycięsko, to nie mam żadnych wątpliwości, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu” – mówił Adam Gorol, który nie kryje zadowolenia ze współpracy z Andreą Gardinim. Również sam Włoch jest usatysfakcjonowany z minionego sezonu co spowodowało, że obie strony zdecydowały się na przedłużenie kontraktu o kolejny rok. „Zdecydowałem się na pozostanie w Jastrzębskim Węglu, gdyż uważam, iż jest to jeden z najlepszych klubów w Europie i mamy szansę kontynuować w nim tę niesamowitą pracę także w przyszłości. To będzie zarówno dla mnie, jak i dla całego klubu wspaniałe wyzwanie móc walczyć o najwyższe cele w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów” – mówił po podpisaniu kontraktu Andrea Gardini.

Sezon 2020/2021 oficjalnie dobiegł końca co na dobre rozpędzi karuzelę transferową, a w najbliższym czasie klubu będą odsłaniać kolejne karty. Również w Jastrzębskim Węglu dojdzie do kilku znaczących zmian, a celem włodarzy będzie zbudowanie zespołu, który będzie walczył zarówno w PlusLidze jak i w Lidze Mistrzów.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne