PlusLiga: Brąz dla drużyny z Warszawy

W ostatnim starciu o brązowe medale na zakończenie rozgrywek sezonu 2020/2021 lepsi okazali się siatkarze trenera Andrei Anastasiego, którzy w decydującym spotkaniu pokonali rywali w trzech setach i to oni wywalczyli sobie prawo gry w nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów.

W trzecim spotkaniu o brązowy medal mistrzostw Polski zespół Vervy Warszawa Orlen Paliwa musiał radzić sobie bez Jana Króla, który na ostatnim treningu przed pojedynkiem w Bełchatowie nabawił się kontuzji mięśni brzucha.

Początek meczu należał do siatkarzy Vervy Warszawa Orlen Paliwa, którzy świetnie blokowała i kończyli swoje ataki, co przyczyniło się do tego, że uzyskali oni wysokie prowadzenie (10:4). PGE Skra miała problemy w tym secie, co wykorzystywali goście. Warszawianie bronili, kończyli kontry i choć bełchatowianie zanotowali kilka dobrych akcji, to stołeczna ekipa była zdecydowanie lepsza i zwyciężyła 25:20.

Niestety bełchatowianie nie odbudowali się również na początku drugiej partii, bo to zespół z Warszawy rozpoczął ją prowadzenia 6:1. Goście świetnie przyjmowali, a tego elementu brakowało w grze PGE Skry. Gospodarze próbowali jednak coś zrobić – czasem zablokowali, czasami podbili piłkę, ale wciąż sporo tracili do gości (11:17). Świetnymi zagrywkami popisał się Norbert Huber, który doprowadził do stanu 16:19, ale końcówka znów należała do drużyny z Warszawy (25:20).

Trzeci set był najbardziej wyrównany, choć to znów Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrywała 6:2 i mogło się wydawać, że dopełni formalności. Lepiej zaczął prezentować się jednak Dušan Petković, podobnie jak Milad Ebadipour. Kolejne akcje to wyrównana gra (18:18), choć po jednym z błędów PGE Skry trener Michał Mieszko Gogol poprosił o czas, warszawianie nie dali sobie jednak wyrwać zwycięstwa (25:22) i to oni mogli cieszyć się z brązowego medalu w tym sezonie PlusLigi.

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)

MVP: Bartosz Kwolek

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos, Milad Ebadipour, Dušan Petković, Grzegorz Łomacz, Mikołaj Sawicki, Norbert Huber, Kacper Piechocki (libero) oraz Bartosz Filipiak, Mateusz Bieniek, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Igor Grobelny, Michał Superlak, Damian Wojtaszek (libero) oraz Artur Szalpuk