Kolejny rok Jakuba Jarosza w Katowicach!

Włodarze GKS-u Katowice budowę składu na kolejny sezon rozpoczęli od przedłużenia umowy z trenerem zespołu – Grzegorzem Słabym, a pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie na Górnym Śląsku jest Jakub Jarosz. Atakujący z katowickim klubem związany jest od 2019 roku i jest jednym z filarów drużyny.

Jakub Jarosz pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał we Wrocławiu, skąd z czasem przeniósł się do Norwida Częstochowa, z którym sięgał po medale rozgrywek młodzieżowych. Ostatecznie w 2006 roku atakujący zadebiutował w ekstraklasie jako zawodnik ówczesnej drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Przez lata spędzone na siatkarskich parkietach Jakub Jarosz doświadczenie zbierał zarówno w PlusLidze, grając w takich zespołach jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk Łuczniczka Bydgoszcz czy Asseco Resovia Rzeszów, a ponad to atakujący próbował swoich sił we włoskiej Latina Volley oraz w lidze katarskiej. Ostatecznie przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Jakub Jarosz przeniósł się do GKS-u Katowice i szybko stał się podstawowym zawodnikiem. Tylko w ostatnim sezonie zawodnik rozegrał dwadzieścia sześć meczów oraz zdobył ponad trzysta siedemdziesiąt punktów i jak sam podkreśla jest niezwykle zadowolony z czasu spędzonego w Katowicach. Zadowoleni z postawy Jakuba Jarosza są również włodarze miejscowego GKS-u i również w rozgrywkach 2021/2022 siatkarz będzie bronił barw klubu. „Kiedy tylko pojawił się temat pozostania w GKS-ie Katowice i doszło do odpowiednich rozmów, bardzo się z tego powodu ucieszyłem, bo od dłuższego czasu liczyłem na to, że moja przygoda z tym klubem będzie trwała dłużej. Jest to dla mnie o tyle ważne, że po prostu nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym zmieniać klub; GKS zapewnia mi wszystko, czego obecnie potrzebuję sportowo i życiowo. Dlatego sama decyzja była łatwa i cieszę się z finalizacji nowej umowy” – powiedział Jakub Jarosz.

Jakub Jarosz to niezwykle doświadczony zawodnik, który w PlusLidze rozgrał ponad cztery tysiące meczów a w swoim dorobku oprócz medali mistrzostw Polski ma medale wywalczone wraz z reprezentacją Polski między innymi złoto oraz brąz Mistrzostw Europy czy medale Ligi Mistrzów. Przedłużenie kontraktu przez tak doświadczonego zawodnika było dla włodarzy GKS-u Katowice kluczowe przy budowie składu, którego celem będzie walka o miejsce w play-offach.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne