Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin i BBTS Bielsko-Biała bliżej finału

Zespoły LUK Politechniki Lublin i BBTS-u Bielsko-Biała zrobiły pierwszy krok w stronę awansu do finału rozgrywek Tauron 1 Ligi, pokonując odpowiednio ekipy eWinner Gwardii Wrocław i BKS-u Visły Bydgoszcz. W niedzielę zostały także rozegrane pojedynki w rywalizacji o miejsca 5 i 7, w których cenne zwycięstwa odniosły drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa i Mickiewicza Kluczbork.

Mecze półfinałowe

Zespół LUK Politechniki Lublin w pierwszym meczu półfinałowej rywalizacji pokonał na własnym terenie ekipę eWinner Gwardii Wrocław. Siatkarze z Lublina w całym spotkaniu przegrywali 1:2, ulegając rywalom kolejno w pierwszej i trzeciej partii. Najbardziej zacięty był czwarty set zakończony po grze na przewagi na korzyść gospodarzy, którzy tym samym przedłużyli losy spotkania. W tie-breaku podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza postawili zaś kropkę nad ‚i’ z pięciopunktową przewagą. Liderem zespołu z Lublina był David Mehić, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 17 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem.

LUK Politechnika Lublin – eWinner Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:18, 18:25, 29:27, 15:10)

MVP: David Mehić

Drużyna BBTS-u Bielsko-Biała w pierwszym meczu półfinałowej rywalizacji pokonała na wyjeździe ekipę BKS-u Visły Bydgoszcz. Bielszczanie w całym spotkaniu prowadzili 2:0, zwyciężając kolejno z przewagą trzech i pięciu punktów. W trzeciej partii bydgoszczanie przedłużyli swoje szanse, jednak w czwartej przyjezdni postawili kropkę nad ‚i’. Liderem zespołu z Bielska-Białej był Oleg Krikun, a zdobył 24 punkty, w tym 4 zagrywką i 2 blokiem. MVP spotkania został zaś wybrany Tomasz Piotrowski, dołożywszy do dorobku zespołu 12 „oczek”, z czego 2 zagrywką.

BKS Visła Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 20:25, 25:23, 19:25)

MVP: Tomasz Piotrowski

Mecz o 5 miejsce

Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała ekipę Polskiego Cukru Avii Świdnik. Częstochowianie po zwycięstwie w pierwszej partii ulegli rywalom w drugiej. Dwie pozostałe ponownie zapisali na swoją korzyść po grze na przewagi, robiąc ważny krok w stronę zajęcia 5 miejsca. Liderem zespołu z Częstochowy był Tomasz Kryński, a zdobył 21 punktów, w tym 2 zagrywką i 1 blokiem. MVP spotkania został natomiast wybrany Jarosław Mucha, zaś do dorobku zespołu dołożył 12 „oczek”, z czego 1 zagrywką i 4 blokiem.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 25:22, 26:28, 30:32)

MVP: Jarosław Mucha

Mecz o 7 miejsce

Drużyna Mickiewicza Kluczbork w pierwszym meczu rywalizacji o zajęcie 7 miejsca pokonała na własnym terenie ekipę KPS-u Siedlce. Gospodarze spotkania nie tracili kontroli nad grą, zwyciężając kolejno z przewagą pięciu, dwóch i czterech „oczek”. Liderem zespołu z Kluczborka był Kajetan Kulik, a zdobył 15 punktów, w tym 3 zagrywką. MVP starcia został zaś wybrany Łukasz Sternik, a do dorobku zespołu dołożył 6 „oczek”, z czego 1 blokiem.

Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

MVP: Łukasz Sternik

Źródło: http://www.tauron1iga.pl / opracowanie własne