Kapitan zostaje w Suwałkach! Rudzewicz z nowym kontraktem

Włodarze Ślepska Malow Suwałki na dobre rozpoczęli budowę składu, który w rozgrywkach 2021/2022 będzie walczył na plusligowych parkietach. Proces kompletowania zespołu klub rozpoczął od przedłużenia umów, a kolejnym zawodnikiem który zdecydował się na taki krok jest Łukasz Rudzewicz. Środkowy ze Ślepskiem Malow Suwałki związany jest od 2003 roku.

Łukasz Rudzewicz to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w szeregach Ślepska Malow Suwałki, oraz jedyny siatkarz, który wraz z zespołem przeszedł wszystkie szczeble rozgrywkowe w polskiej siatkówce. Środkowy z klubem z Podlasia związany jest od 2003 roku i w swoim dorobku ma trzy medale pierwszoligowych rozgrywek – brązowy, srebrny oraz złoty, który drużyna wywalczyła w 2019 roku i tym samym zadebiutowała w PlusLidze. Łukasz Rudzewicz po awansie otrzymał szansę na dalszą grę w Ślepsku Malow Suwałki stając się mocnym punktem prowadzonego przez Andrzeja Kowala zespołu. Siatkarz, bez względu czy rozpoczyna spotkania w wyjściowym składzie czy też pojawia się na boisku zadaniowo, wnosi do drużyny nową jakość, która wielokrotnie odmieniała oblicze zespołu. W sezonie 2020/2021 Łukasz Rudzewicz wystąpił w dwudziestu ośmiu meczach i do dorobu Ślepska Malow Suwałki dołożył czterdzieści jeden „oczek”. Również w rozgrywkach 2021/2022 Łukasz Rudzewicz będzie stanowił o sile drużyny, ponieważ kontrakt środkowego został przedłużony o kolejny rok.

Ślepsk Malow Suwałki to siódma drużyna sezonu 2020/2021, co dla klubu jest zrealizowaniem przedsezonowych celów i w kolejnych rozgrywkach PlusLigi zespół będzie chciał co najmniej utrzymać ostatni wynik. W tym celu dojdzie do kilku zmian kadrowych, jednak za nim włodarze klubu zaprezentują nowych zawodników poznajemy kolejne nazwiska siatkarzy, którzy zdecydowali się na pozostanie w Suwałkach. Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek swoje kontrakty przedłużyli Bartłomiej Bołądź, Paweł Filipowicz, Mateusz Czunkiewicz, Andreas Takvam oraz trener Andrzej Kowal.

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne