Koniec gdańskiej przygody Marcina Janusza

Trefl Gdańsk sezon zakończył na szóstym miejscu, a po ostatnim meczu rozgrywek włodarze klubu potwierdzili, że z zespołem pożegna się Marcin Janusz, który w Gdańsku spędził trzy sezony. Jednocześnie wciąż ważne kontrakty z Gdańskimi Lwami mają Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz oraz Łukasz Kozub.

Marcin Janusz to wychowanek bełchatowskiej PGE Skry, który doświadczenie na plusligowych parkietach zbierał również jako zawodnik AZS-u Częstochowa oraz Effectora Kielce. Ostatecznie w 2015 roku rozgrywający ponownie zagrał w Bełchatowie, jednak głównie pełnił rolę zmiennika i w poszukiwaniu regularnej gry, po zakończeniu sezonu 2017/2018, zdecydował się na zmianę klubu. Marcin Janusz zasilił szeregi Gdańskich Lwów, gdzie najpierw o miejsce w składzie rywalizował z Michałem Kozłowskim, a w ostatnich sezonach z Łukaszem Kozubem. W barach Trefla Gdańsk Marcin Janusz nabierał doświadczenia, rozgrywając prawie sto meczów w PlusLidze, Lidze Mistrzów oraz Pucharze Polski, a jego dobra dyspozycja została zauważona przez trenera reprezentacji Polski, z którą rozgrywający sięgnął po brązowy medal Ligi Narodów oraz srebro Pucharu Świata. Jednak po zakończeniu zmagań w sezonie 2020/2021 Marcin Janusz zdecydował się na zmianę barw klubowych. „Bardzo dziękujemy Marcinowi za te trzy sezony w barwach Trefla Gdańsk. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w jego rozwoju jako pierwszego rozgrywającego oraz obserwować kolejne kroki w siatkarskiej drodze. Jestem przekonany, że przed Marcinem wiele sukcesów, zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych, a za te drugie ściskamy kciuki szczególnie mocno. Marcin to przede wszystkim także wspaniały człowiek, zawsze zaangażowany i otwarty na innych. O jego poziomie sportowym świadczą zarówno wyniki, jak i liczne wyróżnienia, które otrzymywał podczas plebiscytów. Trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój i spełnianie siatkarskich marzeń” – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Na razie nie wiadomo gdzie ostatecznie zagra Marcin Janusz, choć nieoficjalnie łączony jest z czołowymi polskimi klubami. Natomiast w Treflu Gdańsk włodarze na dobre rozpoczęli budowę zespołu na kolejny sezon, gdzie Gdańskie Lwy będą chciały poprawić ostatnią lokatę. Jak poinformowali włodarze klubu wciąż ważne umowy mają Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz oraz Łukasz Kozub, a swój kontrakt powinien przedłużyć również Mateusz Mika, który dochodzi do siebie po kontuzji.

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne