Klemen Čebulj przedłużył kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów

Sezon ligowy dla Asseco Resovii Rzeszów dobiegł końca, a włodarze klubu rozpoczęli budowę składu na kolejne rozgrywki. Po przedłużeniu kontraktu przez Fabiana Drzyzgę na podobny krok zdecydował się Klemen Čebulj. Nowa umowa słoweńskiego przyjmującego została podpisana na dwa lata.

Klemen Čebulj to jeden z najlepszych zawodników reprezentacji Słowenii, z którą wywalczył dwa wicemistrzostwa Europy oraz medale Ligi Europejskiej. Jeśli chodzi o karierę klubową to przyjmujący przez lata związany był z ACH Volley Lublaną, z którą sięgał po Puchar Słowenii oraz mistrzostwo kraju. Jednak najwięcej czasy Klemen Čebulj spędził we włoskiej Serie A, gdzie przeniósł się w 2012 roku i od tego czasu grał w wielu klubach tamtejszej ligi – między innymi w zespole z Rawenny czy Mediolanu. Jednak największe sukcesy przyjmujący odnosił w barwach Cucine Lube Banca Maceraty, gdzie występował w latach 2015-2017, a do medalowego dorobku drużyna dołożyła wtedy dwa brązowe medale Ligi Mistrzów, mistrzostwo Włoch oraz brązowy medal rozgrywek, a także Puchar Włoch. W sezonie 2018/2019 Klemen Čebulj wyjechał do chińskiego Fudan University Shanghai, gdzie sięgnął po złoty medal chińskich rozgrywek. Jednak po zakończeniu sezonu słoweński przyjmujący zdecydował się na powrót do Włoch, a tym razem zasilił szeregi Itas Trentino. Jednak po przedwczesnym zakończeniu sezonu, co wymusiła globalna pandemia, Klemen Čebulj zdecydował się opuścić Włochy. Po latach spędzonych na parkietach ligi słoweńskiej, chińskiej oraz włoskiej Klemen Čebulj, przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021, dołączył do Asseco Resovii Rzeszów. W drużynie z Podkarpacia Klemen Čebulj zdobył czterysta pięćdziesiąt siedem „oczek”, co uplasowało go w czołówce najlepiej punktujących zawodników całej PlusLigi.

W Asseco Resovii Rzeszów Klemen Čebulj ma okazję pracować z trenerem reprezentacji Słowenii – Alberto Giulianim, który kilka tygodni temu również przedłużył kontrakt z rzeszowskim klubem. W sezonie 2020/2021 Klemen Čebulj był jednym z zawodników, którzy stanowią o sile zespołu, co skutkowało przedłużeniem kontraktu do 2023 roku. Kilka dni temu na przedłużenie umowy zdecydował się również Fabian Drzyzga. Asseco Resovia Rzeszów to piąty zespół sezonu 2020/2021 i w kolejnej odsłonie PlusLigi celem rzeszowskiej drużyny będzie poprawa wyniku, a pomóc w tym ma dobrze zbudowany zespół.

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne