Vital Heynen zwolniony z Sir Safety Perugii

Włodarze włoskiego klubu z Perugii na ostatniej prostej rozgrywek 2020/2021 zdecydowali się na rozwiązanie kontraktu z Vitalem Heynenem, który stery zespołu objął w 2019 roku. W decydujących meczach sezonu Sir Safety Perugię poprowadzi, dotychczasowy asystent Belga, Carmine Fontanie.

Vital Heynen to doświadczony szkoleniowiec, który przez lata z sukcesami prowadził wiele klubów jak na przykład Noliko Maaseik czy Vfb Friedrichshafen. W swoim dorobku belgijski selekcjoner ma również współpracę z reprezentacjami narodowymi – Niemiec, Belgii oraz od 2018 roku Vital Heynen prowadzi biało-czerwonych, łącząc pracę w kadrze z pracą w Sir Safety Perugii, do której dołączył w 2019 roku. W tym czasie włoski zespół dwukrotnie sięgnął po Superpuchar kraju, a w sezonie 2020/2021 wywalczył awans do finału Serie A. Jednak w pierwszym meczu, finałowej rywalizacji, przeciwko Cucine Lube Civitanovie podopieczni Viatala Heynena, po czterosetowym pojedynku, musieli uznać wyższość rywali. Taki bieg wydarzeń oraz brak awansu do finału Ligi Mistrzów spowodował, że włodarze Sir Safety Perugii zdecydowali się na rozwiązanie kontraktu Belga. „Klub chciałby podziękować Vitalowi Heynenowi za jego pracę w ciągu ostatnich dwóch sezonów i życzyć powodzenia w kontynuowaniu kariery” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Vitala Heynena w roli pierwszego trenera Sir Safety Perugii zastąpi dotychczasowy asystent Belga, Carmine Fontanie, który z klubem związany jest od wielu lat. Pierwsze spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca zespół rozegra już 18 kwietnia, a celem będzie wyrównanie stanu rywalizacji w walce o mistrzostwo Włoch.

Źródło: sirsafetyperugia.it/opracowanie własne