Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin uzupełnia grono półfinalistów

LUK Politechnika Lublin zagra w półfinale rozgrywek Tauron 1 Ligi. Lublinianie w trzecim pojedynku ćwierćfinałowej rywalizacji po pięciu setach pokonali ekipę Mickiewicza Kluczbork. W walce o finał podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zmierzą się z zespołem eWinner Gwardii Wrocław.

Siatkarze LUK Politechniki Lublin już w pierwszej partii napotkali opór ze strony rywali. Nie tracili jednak kontroli nad grą i zwyciężyli z przewagą czterech punktów. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli zaś siatkarze z Kluczborka. Wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca i zwyciężyli z ośmiopunktową różnicą. W trzeciej partii ponownie grę kontrolowali gospodarze spotkania, osiągając bezpieczny dystans nad rywalami i zwyciężając z przewagą ośmiu „oczek”. Najbardziej zacięta była natomiast czwarta odsłona, którą siatkarze Mickiewicza Kluczbork zapisali na swoim koncie po grze na przewagi, tym samym ponownie wyrównując stan meczu. W tie-breaku zaś od początku kontrolę nad grą utrzymywali siatkarze z Lublina, wypracowali sobie przewagę i przypieczętowali zwycięstwo, które dało im awans do półfinału.

Liderem zespołu z Lublina był David Mehić, a zdobył 26 punktów, z czego 2 zagrywką i 3 blokiem. Z równie dobrej strony, zdobywając dwucyfrową liczbę punktów, zaprezentowali się także Szymon Romać – 18 „oczek”, w tym 1 zagrywką i 2 blokiem, a także Paweł Rusin – 16 punktów atakiem. MVP pojedynku został zaś wybrany Konrad Stajer. Do dorobku zespołu dołożył 10 punktów, w tym 2 zagrywką i 1 blokiem.

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:21, 17:25, 25:17, 26:28, 15:7)

MVP: Konrad Stajer

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne