Earvin N’Gapeth ponownie zagra w Modenie

Francuski przyjmujący, Earvin N’Gapeth, po trzech latach spędzonych w rosyjskim Zenicie Kazań zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na włoską Leo Shoes Modenę, gdzie grał już w latach 2014-2018. Teraz reprezentant Francji związał się z włoskim klubem trzyletnim kontraktem.

O odejściu Earvina N’Gapetha z rosyjskiego Zenitu Kazań spekulowano już od kilku tygodni, a dziś transfer przyjmującego potwierdzili włodarze włoskiej Leo Shoes Modeny, z którą Francuz związał się trzyletnim kontraktem. Dla Earvina N’Gapetha będzie to powrót do znanego otoczenia, ponieważ siatkarz w przeszłości grał już w Modenie sięgając z nią po mistrzostwo i wicemistrzostwo Włoch, dwa puchary oraz Superpuchary Włoch. W latach 2018-2021 Earvin N’Gapeth zbierał doświadczenie kolejno w lidze katarskiej oraz rosyjskiej, gdzie wraz z Zenitem Kazań wywalczył dwa wicemistrzostwa Rosji oraz po dwa Puchary i Superpuchary kraju. Jednak rozgrywek 2020/2021 zawodnicy Zenitu Kazań nie mogą zaliczyć do udanych, ponieważ po raz pierwszy od piętnastu lat zabrakło ich w walce o medale, a w półfinale Ligi Mistrzów ulegli Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przed kolejnym sezonem Zenit Kazań przejdzie sporą przebudowę, natomiast Earvin N’Gapeth będzie stanowił o sile Leo Shoes Modeny. „Tęskniliśmy za twoim talentem, brakowało nam twojego uśmiechu, brakowało nam twojej magii. Wiele rzeczy się zmieniło w ciągu tych trzech lat i teraz razem z niecierpliwością czekamy na kolejne trzy. Będzie to PalaPanini, z ciepłem które ogrzeje cię, po trzech latach w zimnym Kazaniu. Znamy ją. Witaj w domu, Earvin” – powiedział Catia Pedrini, prezes klubu.

W sezonie 2021/2022 zespół Leo Shoes Modeny będzie chciał poprawić ostatnie rezultaty i włączyć się do walki o najwyższe cele, a tym celu włodarze klubu przeprowadzają szereg transferów. Kilka dni temu z zespołem pożegnał się Micah Christenson.

Źródło: modenavolley.it/opracowanie własne