PlusLiga: Warszawianie zrobili krok w stronę brązowego medalu

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali ekipę PGE Skry Bełchatów w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal. Warszawianie po wyraźnej porażce w pierwszej, a następnie trzeciej partii doprowadzili do tie-breaka, a w nim po grze na przewagi przypieczętowali zwycięstwo. MVP spotkania został wybrany Igor Grobelny.

Mecz rozpoczął się dwupunktowym prowadzeniem bełchatowian (2:0). Warszawianie przystąpili do gry, wyrównali wynik (2:2), lecz bełchatowianie dosyć szybko odzyskali przewagę, a następnie powiększyli ją (12:6). Wyraźnie kontrolowali grę w tej partii, zaś rywale nie potrafili znaleźć sposobu, aby ich zatrzymać (18:9). Gospodarze pewnie zmierzali do zwycięstwa w tym secie i ostatecznie zapisali go na swoim koncie z przewagą dziesięciu punktów (25:15).

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wymianą punktów (1:1). W dalszej kolejności warszawianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3) i utrzymywali kontrolę nad grą (9:4). Bełchatowianie jednak nie zamierzali składać broni w walce o odrobienie strat. Zdołali doprowadzić do remisu (12:12), ale inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie przyjezdni i dość szybko odzyskali wyższą przewagę (16:13). Ostatecznie zwyciężyli z różnicą pięciu punktów (25:20).

Trzecią partię skuteczniej zainaugurowali bełchatowianie, którzy już po kilku pierwszych akcjach objęli wysoką przewagę (8:2). Utrzymywali kontrolę nad grą, uniemożliwiając rywalom próby powrotu do gry i odrabiania strat (11:3). Powiększali swój dorobek punktowy i ostatecznie tę partę zapisali na swoim koncie z przewagą czternastu punktów (25:11).

Czwartą odsłonę zespoły rozpoczęły wyrównanie (7:7). Warszawianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:8), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie. Siatkarze PGE Skry Bełchatów nie składali broni w walce o odrobienie strat, jednak przyjezdni skutecznie im to uniemożliwiali. Powiększali swój dorobek punktowy, pewnie zmierzając do zwycięstwa w tej partii i ostatecznie zapisali ją na swoim koncie z różnicą sześciu „oczek” (25:19).

Tie-breaka od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli bełchatowianie (2:0), a następnie utrzymywali przewagę po swojej stronie (6:3). Warszawianie próbowali odrabiać straty, jednak gospodarze meczu nie wypuszczali z rąk inicjatywy. W końcówce przyjezdni złapali kontakt z przeciwnikami (12:13), a następnie wyrównali wynik. Ostatecznie tę partię po grze na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść warszawianie (19:21).

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:15, 20:25, 25:11, 19:25, 19:21)

MVP: Igor Grobelny

Składy drużyn:

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos, Milad Ebadipour, Dusan Petković, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Mikołaj Sawicki, Kacper Piechocki (libero) oraz Bartosz Filipiak, Robert Milczarek, Mihajlo Mitić,

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Igor Grobelny, Michał Superlak, Damian Wojtaszek (libero) oraz Artur Szalpuk, Jan Król, Michał Kozłowski

Źródło: Informacja własna