Fabian Drzyzga z nową umową

Asseco Resovia Rzeszów budowę składu, który będzie walczył na plusligowych parkietach w sezonie 2021/2022 rozpoczęła od przedłużenia umowy z Fabianem Drzyzgą. Rozgrywający na Podkarpacie przeniósł się przed rokiem, a nowa umowa obowiązywać będzie do zakończenia rozgrywek 2023/2024. Wcześniej umowę z rzeszowskim klubem przedłużył Alberto Giuliani.

Fabian Drzyzga to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników polskiej kadry, który pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w barwach AZS-u Częstochowa czy AZS-u Politechniki Warszawskiej. W 2013 roku rozgrywający otrzymał szansę na grę w jednym z czołowych plusligowych klubów – Asseco Resovii Rzeszów. Na podkarpaciu, w tamtym okresie, Fabian Drzyzga spędził cztery sezony w trakcie których wywalczył mistrzostwo oraz dwa wicemistrzostwa Polski, a także srebrny medal Ligi Mistrzów. W 2017 roku siatkarz zdecydował się na wyjazd za granicę i w sezonie 2017/2018 stanowił o sile Olympiakos Pireus. Rozgrywki spędzone w Grecji Fabian Drzyzga może uznać za udane, ponieważ w jego dorobku medalowym pojawiło się mistrzostwo Grecji oraz Puchar Ligi Greckiej. W ostatnich latach reprezentacyjny rozgrywający kierował również grą rosyjskiego Lokomotiwu Nowosybirsk, z którym sezon 2019/2020 zakończył na pierwszym miejscu. To właśnie z Nowosybirska Fabian Drzyzga wrócił do Rzeszowa, przyczyniając się w dużym stopniu do zajęcia przez zespół piątego miejsca, co jest najlepszym wynikiem zespołu od czterech lat.

Karuzela transferowa zaczęła nabierać tempa, a włodarze Asseco Resovii Rzeszów podkreślają że ostatni rezultat pozostawia wiele niedosytu i w kolejnym sezonie celem zespołu będzie walka o medal. Jednak za nim siatkarze powalczą na boisku, drużyna przejdzie kilka zmian kadrowych, które mają wzmocnić rzeszowskim zespół. Na razie nie wiadomo kto opuści zespół oraz kto ostatecznie go zasili.

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne