Bernardo Rezende oficjalnie stanie na czele reprezentacji Francji

Włodarze francuskiej federacji poinformowały, że po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio z reprezentacją pożegna się dotychczasowy szkoleniowiec – Laurent Tillie, a jego miejsce zajmie, znany z pracy w Brazylii, Bernardo Rezende. Kontrakt nowego szkoleniowca obowiązywać będzie do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Bernardo Rezende to jeden z najbardziej doświadczonych trenerów, który od lat związany był z reprezentacją Brazylii. Pod wodzą szkoleniowca brazylijska kadra stała się jedną z najlepszych drużyn na świecie, mając w swoim dorobku liczne medale Ligi Światowej, Mistrzostw Świata, gdzie trzy razy z rzędu podopieczni Bernardo Rezende sięgali po złoto oraz medale Igrzysk Olimpijskich, w tym ostatni wywalczony w 2016 roku, który był ostatnim krążkiem wywalczonym pod wodzą Bernardo Rezende. Teraz doświadczony selekcjoner, który na co dzień współpracuje z kobiecym Unilever Voley Rio de Janeiro, wraca na arenę międzynarodową i po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich obejmie stery reprezentacji Francji zastępując w tej roli Laurenta Tillie. Kontrakt brazylijskiego szkoleniowca został podpisany aż do 2024 roku, kiedy to zaplanowane zostały Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. „Jestem bardzo zaszczycony, że Federacja przyjęła moją kandydaturę. Ta decyzja nie była łatwa, ponieważ wymaga pewnych osobistych poświęceń, ale kiedy patrzę na dzisiejszy zespół z Francji i jego ewolucję, jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do pomysłu, że mogę wnieść do niego swoją wiedzę, aby przejść w kierunku jeden wspólny cel: złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. To prawdziwe wyzwanie, które nas czeka” – powiedział Bernardo Rezende.

W ostatnich latach reprezentacja Francji stała się jedną z czołowych europejskich drużyn, włączając się do walki o najwyższe cele. Drużynie, pod wodzą Bernardo Rezende, stawiane są wysokie cele, a pierwszą okazję na zdobycie medalu z nowym trenerem Francuzi będą mieć już we wrześniu, kiedy to rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy. Jednak na razie wszyscy we Francji skupiają się na przygotowaniach do sierpniowych zmagań w Tokio, gdzie zespół będzie prowadził jeszcze Laurent Tillie.

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne