Andreas Takvam przedłużył kontrakt ze Ślepskiem Malow Suwałki

Sezon 2020/2021 dla zespołu z Suwałk dobiegł końca, a włodarze klubu rozpoczęli budowę drużyny na kolejny rok. Jednak za nim poznamy nowych zawodników Ślepsk Malow Suwałki prezentuje graczy, którzy zdecydowali się na przedłużenie kontraktu, a kolejnym siatkarzem jest Andreas Takvam, którego umowa została podpisana na dwa lata.

Andreas Takvam pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzinnej Norwegii, gdzie najpierw grał w zespole Sotry, a w 2010 roku przeniósł się do Nyborg VBK. To właśnie z drużyną z Bergen środkowy zaczął zdobywać pierwsze medale, dopisując do swojego dorobku cztery Mistrzostwa Norwegii oraz złoty i dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Krajów Nordyckich w piłce siatkowej. Przed sezonem 2014/2015 Andreas Takvam zdecydował się jednak opuścić rodzimą ligę i w kolejnych dwóch sezonach stanowił o sile plusligowego Effectora Kielce. W kolejnych latach norweski środkowy związany był również z jednym z czołowych zespołów niemieckiej Bundesligi – VfB Friedrichshafen, z którym w ciągu trzech lat zdobył trzy wicemistrzostwa kraju, trzy Superpuchary oraz Puchary Niemiec, a w 2019 roku Andreas Takvam zdecydował się ponownie zagrać w PlusLidze. Tym razem wybór środkowego padł na wchodzący do ekstraklasy Ślepsk Malow Suwałki, gdzie pod okiem Andrzeja Kowala szybko stał się jednym z filarów zespołu. W sezonie 2020/2021 Andreas Takvam rozegrał szesnaście meczów i dopisał przy tym sto dwadzieścia sześć punktów. W kolejnych latach reprezentant Norwegii będzie miał szansę na powiększenie tego dorobku, ponieważ umowa Andreasa Takvama została przedłużona o dwa sezony.

Andreas Takvam to kolejny zawodnik, który zdecydował się na pozostanie w Suwałkach – wcześniej na taki krok zdecydowali się Bartłomiej Bołądź oraz obaj libero, Paweł Filipowicz i Mateusz Czunkiewicz. Miniony sezon zakończył się dla Ślepska Malow Suwałki na siódmym miejscu, co jest zadowalającym rezultatem. Jednak w rozgrywkach 2021/2022 celem drużyny będzie walka o poprawę lokaty. Na razie nie wiadomo jeszcze którzy z zawodników opuszczą Podlasie.

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne