Tauron 1 Liga: Poznaliśmy trójkę półfinalistów

W niedzielę rozstrzygnięte zostały trzy z czterech rywalizacji ćwierćfinałowych w rozgrywkach Tauron 1 Ligi. W półfinale zagrają zespoły BKS-u Visły Bydgoszcz, BBTS-u Bielsko-Biała i eWinner Gwardii Wrocław. W czwartej parze ćwierćfinałowej siatkarze Mickiewicza Kluczbork wyrównali stan rywalizacji, pokonując ekipę LUK Politechniki Lublin, zatem ostatniego półfinalistę wyłoni trzeci pojedynek w Lublinie.

Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz w drugim meczu ćwierćfinałowej rywalizacji pokonali na wyjeździe ekipę KPS-u Siedlce, przypieczętowując awans do półfinału rozgrywek. Bydgoszczanie w całym meczu prowadzili 2:0, wygrywając kolejno z przewagą dziesięciu i czterech punktów. W trzeciej odsłonie gospodarze jeszcze przedłużyli swoje szanse, ale w czwartej kropkę nad ‚i’ postawili siatkarze z Bydgoszczy. Liderem bydgoskiej drużyny był Evgenii Karpiński, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 20 punktów, w tym 1 blokiem.

KPS Siedlce – BKS Visła Bydgoszcz 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 20:25)

MVP: Evgenii Karpińskii

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork w drugim meczu ćwierćfinałowym pokonali ekipę LUK Politechniki Lublin, wyrównując stan rywalizacji. Siatkarze z Kluczborka w pojedynku przegrywali 0:2, ulegając przeciwnikom kolejno z różnicą siedmiu i dziewięciu „oczek”. W trzeciej odsłonie powrócili do gry, doprowadzili do remisu i w tie-breaku zwyciężyli z przewagą dwóch „oczek”. Liderem zespołu z Kluczborka był wybrany na MVP spotkania Kajetan Kulik. Zdobył 23 punkty, w tym 1 zagrywką i 1 blokiem.

Mickiewicz Kluczbork – LUK Politechnika Lublin 3:2 (18:25, 16:25, 25:20, 25:22, 15:13)

MVP: Kajetan Kulik

Drużyna BBTS-u Bielsko-Biała w wyjazdowym pojedynku pokonała ekipę Polskiego Cukru Avia Świdnik, przypieczętowując awans do półfinału rozgrywek. Bielszczanie nie tracili kontroli nad grą, zwyciężając kolejno z przewagą trzech, czerech i ponownie trzech „oczek”. Najlepiej punktującym graczem zespołu z Bielska-Białej był Oleg Krikun, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 14 „oczek”, w tym 1 zagrywką i 3 blokiem.

Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

MVP: Oleg Krikun

Zespół eWinner Gwardii Wrocław w drugim meczu ćwierćfinałowym pokonał na własnym terenie ekipę Exact Systems Norwid Częstochowa, awansując do półfinału rozgrywek. Wrocławianie po wyraźnym zwycięstwie w pierwszej partii ulegli rywalom w drugiej. Trzecia ponownie należała do gospodarzy, lecz kropkę nad ‚i’ postawili dopiero w tie-breaku. Liderem wrocławskiego zespołu był Damian Wierzbicki, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 30 punktów, w tym 2 blokiem.

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:17, 23:25, 25:18, 24:26, 15:12)

MVP: Damian Wierzbicki

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne