Stal Nysa rozpoczyna kompletowanie składu

Stal Nysa, pod wodzą Krzysztofa Stelmacha, swój debiutancki sezon w PlusLidze zakończyła na trzynastym miejscu, a po zakończeniu zmagań włodarze klubu przystąpili do budowy składu na rozgrywki 2021/2022. Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie w Nysie jest Patryk Szczurek, który z zespołem związany jest od 2018 roku.

Patryk Szczurek to wychowanek gdańskiego klubu, gdzie w 2010 roku zadebiutował w seniorskim zespole i z Treflem Gdańsk zdobył mistrzostwo I Ligi oraz awansował do siatkarskiej ekstraklasy. Jednak w poszukiwaniu regularnej gry rozgrywający zdecydował się na zmianę klubu i w 2013 roku po raz pierwszy reprezentował barwy Stali Nysa. Jednak w sezonie 2015/2016 Patryk Szczurek wrócił do PlusLigi i w kolejnych latach najpierw związany był z zespołem z Radomia, a potem z Bydgoszczy. Jednak rozgrywającego nie zadowalała rola zmiennika i ostatecznie w 2017 roku wrócił na pierwszoligowe parkiety, gdzie związał się z AZS-em Częstochową, a ostatecznie w 2018 roku ponownie zasilił szeregi Stali Nysa. Wraz z zespołem z Opolszczyzny Patryk Szczurek wywalczył awans do PlusLigi i był jednym z zawodników, którzy otrzymali szansę na dalsze reprezentowanie nyskiej Stali, jednak ponownie pełnił rolę zmiennika i wystąpił w osiemdziesięciu setach. Jednak w kolejnym sezonie Patryk Szczurek zdecydował się na pozostanie w Nysie i walkę o poprawę ostatniego rezultatu. „Bardzo się cieszę, że zostaje w Stali Nysa. Będzie to mój czwarty sezon z rzędu, a siódmy ogólnie. Najlepsze co może być to bronić barw swojego miasta. Kiedyś jak byłem kadetem, a Stal od kilku sezonów nie mogła awansować marzyłem o tym, że jak będę już seniorem to będę grał w Stali i z nią awansuje do PlusLigi. Udało się awansować i utrzymać. Teraz wszyscy mieszkańcy mogą się cieszyć że gościmy najlepsze drużyny w kraju. Mam nadzieję że od następnego sezonu otworzą hale i kibice będą mogli w pełni nacieszyć PlusLigą w Nysie” – powiedział po przedłużeniu umowy Patryk Szczurek.

Celem Stali Nysa na sezon 2020/2021 było spokojne utrzymanie w lidze, co udało się zrealizować jeszcze na kilka kolejek przed końcem sezonu zasadniczego. Jednak w kolejnych rozgrywkach zespół będzie chciał poprawić trzynastą lokatę, a pomóc w tym mają zmiany kadrowe. Patryk Szczurek to pierwszy zawodnik pewny gry w Nysie w przyszłym sezonie, natomiast z klubem pożegnał się Michał Filip, który do zespołu dołączył na chwilę przed rozpoczęciem plusligowych zmagań. Na przestrzeni całego sezonu atakujący był zarówno podstawowym zawodnikiem, jak i pojawią się na krótkie zmiany zadaniowe zdobywając dla Stali Nysa sto dziewięćdziesiąt jeden punktów. Na razie nie wiadomo gdzie w rozgrywkach 2021/2022 zagra Michał Filip oraz kto oprócz niego opuści Stal Nysę.

Źródło: stalnysa.pl/opracowanie własne