Tauron 1 Liga: Decydująca część sezonu rozpoczęta

Za nami mecze inaugurujące fazę play-off w rozgrywkach Tauron 1 Ligi. Pierwsze kroki w kierunku awansu do półfinału rozgrywek poczyniły zespoły BKS-u Visły Bydgoszcz, LUK Politechniki Lublin, BBTS-u Bielsko-Biała oraz eWinner Gwardii Wrocław. Drugie mecze ćwierćfinałowej rywalizacji zostaną rozegrane w najbliższą niedzielę.

Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz w pierwszym meczu fazy play-off pokonali na własnym boisku ekipę KPS-u Siedlce. Bydgoszczanie wyraźnie zwyciężyli w pierwszej partii, ale w drugiej przeciwnicy postawili im większy opór i ta zakończyła się na ich korzyść po grze na przewagi. W trzecim secie zaś wyraźnie postawili kropkę nad ‚i’, zwyciężając z przewagą trzynastu punktów. Liderem zespołu z Bydgoszczy był Mariusz Marcyniak, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 15 punktów, z czego 4 blokiem.

BKS Visła Bydgoszcz – KPS Siedlce 3:0 (25:18, 28:26, 25:12)

MVP: Mariusz Marcyniak

Drużyna LUK Politechniki Lublin w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonała ekipę Mickiewicza Kluczbork. Lublinianie z wyraźną różnicą zapisali na swoim koncie pierwszą partię, jednak w drugiej po grze na przewagi przyjezdni wyrównali stan meczu. Kolejne dwie partie ponownie należały do siatkarzy z Lublina, którzy przypieczętowali tym samym ważne zwycięstwo. Liderem zwycięskiego zespołu był Szymon Romać, a zdobył 16 punktów, z czego 3 zagrywką. MVP spotkania został wybrany Grzegorz Pająk, zaś do dorobku zespołu dołożył 4 „oczka”, w tym 1 zagrywką i 1 blokiem.

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:18, 25:27, 25:17, 25:18)

MVP: Grzegorz Pająk

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pokonali na własnym boisku zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik. Bielszczanie w pierwszym secie po grze na przewagi musieli uznać wyższość siatkarzy ze Świdnika, ale w kolejnych trzech odsłonach zwyciężyli z wyraźnymi różnicami. Liderem ekipy z Bielska-Białej był Oleg Krikun, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 21 punktów, z czego 2 zagrywką i 2 blokiem.

BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (25:27, 25:17, 25:15, 25:20)

MVP: Oleg Krikun

Siatkarze eWinner Gwardii Wrocław w pierwszym meczu fazy play-off pokonali na wyjeździe zespół Exact Systems Norwid Częstochowa. Wrocławianie w pierwszych dwóch partiach zwyciężyli z wyraźnymi przewagami, zaś trzecia odsłona okazała się bardziej zacięta i zakończyła się minimalną różnicą punktową. Liderem zespołu z Wrocławia był Łukasz Lubaczewski, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 14 punktów, z czego 1 zagrywką i 3 blokiem.

Exact Systems Norwid Częstochowa – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 19:25, 23:25)

MVP: Łukasz Lubaczewski

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne